Reprezentowała Brazylię na igrzyskach. Poważny wypadek Luisy Baptisty

Kilka dni temu Brazylijska Federacja Triathlonu poinformowała o poważnym wypadku, któremu uległa olimpijka Luisa Baptista. Zawodniczka przeszła kilka operacji. Jej stan jest krytyczny, ale stabilny.

ZOBACZ TEŻ: Jonathan Brownlee na igrzyskach olimpijskich w 2024 roku? Topnieją szanse, ale nie zapał

Do dramatycznych wydarzeń doszło w zeszłą sobotę w Sao Paulo. Luisę Baptistę potrącił motocyklista. O zdarzeniu poinformował klub zawodniczki Sesi Sao Carlos. Triathlonistka była faworytką do ponownego reprezentowania Brazylii na przyszłorocznych igrzyskach w Paryżu.

Przeszła kilka operacji

Według informacji pojawiających się w mediach zawodniczka doznała szeregu złamań i przeszła już kilka operacji. Ma poważnie uszkodzone płuca. Sprawą zajmuje się aktualnie policja Sao Paulo. Kierowca, który potrącił triathlonistkę, nie miał uprawnień do kierowania motocyklem i uciekł z miejsca wypadku.

Brazylijska Federacja Triathlonu ze znajomymi oraz rodziną Luisy, aby jak najszybciej zapewnić wsparcie potrzebne do powrotu do zdrowia naszego sportowca – poinformowała federacja.

Brazylijka jest hospitalizowana na oddziale intensywnej terapii. Federacja poinformowała, że jej stan oddechowy i hemodynamiczny poprawił się, nie ma żadnych nowych powikłań, ale zawodniczka objęta jest cały czas specjalistyczną opieką. Najnowsze informacje o jej stanie zdrowia znajdują się na tym profilu.

Zdobyła złoty medal na igrzyskach panamerykańskich

Baptista zdobywała wcześniej złote medale na igrzyskach panamerykańskich. W 2019 roku wywalczyła złoty medal indywidualnie oraz w sztafecie mieszanej. Na igrzyskach w Tokio uplasowała się na 32. miejscu.

Przesyłamy wyrazy wsparcia i modlimy się za Luisę Baptistę. Podczas jazdy w Sao Paulo potrącił ją. Doznała licznych złamań i urazów płuc. Przeszła wiele operacji i przebywa na OIOM-ie w Sao Paulo. Jej stan się poprawia, ale nadal jest krytyczny. Trzymaj się Luisa i wiedz, że cała triathlonowa społeczność trzyma za ciebie kciuki – poinformowało PTO.

Brazylijka ma na swoim koncie również sukcesy w zawodach IRONMAN. W 2022 roku wygrała na połówce w Pucon i zajęła 2. miejsce w Oceanside. Wtedy też debiutowała w zawodach PTO. Zajęła 20. miejsce w Canadian Open. Z kolei w tym sezonie uplasowała się na doskonałym, 8. miejscu, podczas PTO European Open.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane