Rewanż za Pekin, czyli Marek Jaskółka w Londynie!

To już jutro. Triathlon mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. O 12.30 polskiego czasu wystartują najlepsi triathloniści na świecie na dystansie olimpijskim i powalczą o złoto. Czy ich wyścig będzie równie emocjonujący jak finisz kobiet? Jak panowie poradzą sobie z trudnym zakrętem przy pałacu Buckingham? Marek Jaskółka, nasz olimpijski jedynak wie, że trzeba jechać tam ostrożnie. Czuje się dobrze przygotowany, o czym za chwilę opowie w wywiadzie. Faworytów do olimpijskiego złota jest kilku, a w brytyjskich mediach wszystko obraca się wokół jednego nazwiska – Brownlee. Nie dotyczy ono oczywiście tylko jednej osoby. Jest ich dwóch Alistair i Jonny. Bracia. Starszy (24) i młodszy (22). Alistair jest ostatnio w centrum zainteresowania m.in. z uwagi na wysoką formę jaką pokazał w Kitzbuehel, pokonując swojego młodszego brata o 50 sekund i Javiera Gomeza o ponad minutę. Po przerwie spowodowanej kontuzją wrócił i rewelacyjnie pobiegł 10km. Jego czas to 29 minut 51 sekund, a więc tak dobry, jak niejednego zawodnika biegającego tylko w tej jednej konkurencji. Z kim powalczy o złoto? Faworytów jest kilku: jego brat Jonathan, Javier Gomez (ESP) czy rosjanie Vasiliev, Bryukhankov i Polyanskiy. Pytanie, co z „weteranami”: Frodeno i Whitfieldem? Jeśli nikt nie popełni błędu w pierwszych dwóch konkurencjach, walka o medal będzie trwała do samego końca na biegu. Jak słusznie powiedział Alistair Brownlee w wywiadzie dla triathlon.org: “British weather can be British weather” i nie ma dla nich znaczenia, czy pływanie będzie w piankach, czy bez. „Wszyscy doskonale pływamy” – dodaje Brownlee. Komentując śliską nawierzchnię na zakręcie przy Buckingham starszy z braci odpowiada, że dobrze o tym wiedzą i nie narzekają – „Jedziesz po takiej trasie, jaka jest. Każdy zakręt w mieście, szczególnie z białymi pasami – oznakowaniem poziomym – może być po deszczu śliski. Tak już jest”.

 

Jak wypadnie na zawodach Marek Jaskółka? Nasz 36-letni zawodnik jest w dobrej formie i zapowiada walkę do końca.

 

 

Z Markiem rozmawiali w Londynie Tomasz Pomierny i Robert Drząszcz, którzy również po zawodach zapytają polskiego triathlonistę o występ na Igrzyskach Olimpijskich.

 

{gallery}marek_london{/gallery}

 

Wszystkich internautów zainteresowanych triathlonem zapraszamy jutro o godzinie 12.20 na stronę Akademii Triathlonu. Będziemy na specjalnym czacie relacjonować zawody i prowadzić dyskusję. Mamy nadzieję, że do nas dołączycie i razem będziemy kibicować Markowi. Zapowiadają się emocjonujące zawody i walka o medale do samego końca. Zapraszamy.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane