Kim jest przeciwnik Karasia w walce MMA? Co z triathlonem?

Triathlonista Robert Karaś zadebiutuje wkrótce w MMA. Kto będzie przeciwnikiem wielokrotnego rekordzisty świata w ultratriathlonie? Kiedy odbędzie się jego walka? Czy będzie dalej trenował triathlon?

ZOBACZ TEŻ: Triathlon w świecie MMA? Walka Roberta Karasia

FAME MMA to federacja znana z gali sportów walki freak fight. Zawodnicy mierzą się w pojedynkach na zasadach MMA, kickboxingu lub boksu. Przeciwnicy dobierani są tak, aby wzbudzić zainteresowanie widowni i wywołać kontrowersje. Do klatki wchodzą między innymi sportowcy, youtuberzy, celebryci i influencerzy znani z mediów społecznościowych.

Na początku 2022 roku Robert Karaś, mistrz i rekordzista świata w ultratriathlonie, ogłosił, że rozpoczyna współpracę z FAME MMA.  Jego rywalem miał być Adam Modzelewski znany jako AJ, Do tej walki nie doszło ze względu na kontuzję triathlonisty, ale kilka miesięcy później organizacja zapowiedziała, że Karaś powalczy w 2023 roku z Filipem Marcinkiem.

Kiedy walka Roberta Karasia?

Walka Roberta Karasia i Filipa Marcinka odbędzie się podczas gali Fame MMA 17. Będzie to drugi pojedynek wieczoru, który prowadzony będzie w kategorii Catchweight 68 kg w formule K-1 (boks i kopnięcia) na małe rękawice.

FAME MMA 17 obejrzeć będzie można w systemie PPV (pay-per-view) w cenie 34,99 zł lub 39,99 zł lub na kanale Polsat Box. Galę zaplanowano na 3 lutego. Rozpocznie się o 20:00, a miejscem odbywania się będzie Tauron Arena Kraków.

Czuję się dobrze. Mam kilka urazów, ale to jest wpisane w ten sport. Czuję się świetnie, na walkę będę gotowy. (…) Chcę być dumny i nie mieć sobie nic do zarzucenia na walce. Jeżeli mogę, to trenuję – powiedział Karaś podczas konferencji prasowej.

Jednocześnie w jednym z postów w mediach społecznościowych zawodnik zapowiedział, że w jego planach na 2023 jest też triathlon. Nie wiemy jednak jeszcze, gdzie zdecyduje się wystartować.

Robert Karaś w MMA – kim jest jego przeciwnik?

Zapowiedź walki Roberta Karasia w FAME MMA wywołała spore poruszenie w świecie triathlonu. W podcaście Na Linii Startu zawodnik mówił, że o promocję sportu pytany jest w każdym wywiadzie. – Mam to szczęście, że w każdym wywiadzie o to pytają, więc szersza publika się dowie [o tym, czym jest triathlon] – powiedział.

W sierpniu zeszłego roku triathlonista wystartował w mistrzostwach świata 10x IM, które rozgrywane były w Szwajcarskim Buchs. Udział wielokrotnego rekordzisty świata wywołał duże zamieszanie w mediach, a tysiące osób śledziły jego poczynania. Niestety Karaś ze względu na uraz musiał wycofać się z rywalizacji.

Kilka miesięcy później FAME podczas jednej ze swoich gal ogłosiła, że Robert Karaś wejdzie do klatki. Jego nowy przeciwnik, czyli Filip Marcinek, to właściciel wytwórni muzycznej, który jest także raperem i freestylowcem. Panowie będą walczyli podczas gali FAME MMA 17. Rywal triathlonisty dotychczas wchodził do klatki 4 razy – wygrał 2 walki, ma na koncie również 2 przegrane.

Pomimo tego, że ja go bardzo szanuję i wydaje się bardzo fajną osobą, to triathlon jest czymś innym niż kickboxing – powiedział rywal Karasia. Marcinek poprzednio walczył z Daro Lwem w listopadzie 2022 roku. Wygrał w 1 rundzie przez nokaut techniczny.

Robert Karaś w MMA triathlon
fot. Robert Karaś i spaio_polska – https://www.instagram.com/spaio_polska/ oraz https://www.instagram.com/robert_karas_teamkaras/

Robert Karaś w MMA – czemu nie doszło do walki z AJ-em?

Na początku maja 2022 roku okazało się, że do debiutanckiej walki Karasia nie dojdzie. Zawodnik ogłosił, że ma poważne problemy z kręgosłupem. Z postu zamieszczonego w mediach społecznościowych wynikało, że czeka go 3-miesięczna przerwa od treningów.

8 marca poszedłem na swój pierwszy trening u trenera Szyszki. Cały marzec, cały kwiecień i kawałek maja nie robiłem żadnego treningu do triathlonu, tylko MMA – mówił w wywiadzie dla kanału Olimp Sport Nutrition. Triathlonista złamał wyrostek kolczysty. Była to poważna kontuzja, która oznaczała, że jego walka będzie musiała zostać przeniesiona.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,466ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane