Robert Wilkowiecki w MŚ IRONMAN Nicea – gdzie oglądać?

W niedzielny poranek zawodnicy wyruszą na trasę mistrzostw świata IRONMAN Nicea 2023. Zobacz, gdzie oglądać relację na żywo z wyścigu, w którym weźmie udział Robert Wilkowiecki.

W tym roku pierwszy raz w historii mistrzostwa świata IRONMAN odbywają się w dwóch lokacjach. Mężczyźni startują 10 września w Nicei. Kobiety wystartują 14 października w legendarnej Konie na Hawajach.

W niedzielnym wyścigu PRO kibicować będziemy Robertowi Wilkowieckiemu. Rywalizowało będzie również 40 polskich AG!

Jak śledzić wyniki i oglądać na żywo?

Wyścig PRO rozpocznie się o 6:50. Relację możesz śledzić na YouTube (link poniżej). IRONMAN relacjonuje również wyścig na swojej stronie. Będzie go można także oglądać na Facebook Watch.

„Last Dance”Jana Frodeno

Jednym z faworytów wyścigu będzie zdecydowanie Jan Frodeno. Zasłużony zawodnik zakończy karierę po tym sezonie, a Nicea to jego ostatni profesjonalni wyścig. O zwycięstwo powalczy również dwukrotny mistrz z Kony Patrick Lange.

Magnus Ditlev zdecydował się na modyfikacje roweru, dzięki którym sukces z Roth chce przenieść na trasę wyścigu we Francji. Zeszłoroczny wicemistrz świata z Kony Sam Laidlow spróbuje powtórzyć doskonały wynik z Hawajów.

Kibicujemy Robertowi Wilkowieckiemu. Zdaniem zawodnika, widzów czeka ekscytujące widowisko, a ostateczne różnice między zawodnikami mogą być bardzo niewielkie.

ZOBACZ TEŻ: Robert Wilkowiecki: „Mamy w Polsce AG, którzy są mistrzami Kony. Brakuje nam tylko zwycięstw w PRO”

Pełna lista zawodników PRO w MŚ IRONMAN:

ZOBACZ TEŻ: Robert Wilkowiecki: „Mamy w Polsce AG, którzy są mistrzami Kony. Brakuje nam tylko zwycięstw w PRO”

Ponad czterdziestu Polaków na listach startowych

W Nicei wystartuje łącznie ponad 2.000 zawodników z całego świata. Pośród nich będzie 40 age-grouperów z Polski. Amatorzy rozpoczną ściganie o 7:00.

Niektórzy z zawodników startują w drugich tegorocznych mistrzostwach, bo kilkanaście dni temu rywalizowali w MŚ 70.3 Lahti. Przykładem są Sergiusz Sobczyk oraz Michał Migała. Pełną listę startową Polaków znajdziesz w tym miejscu.

Jak śledzić wyniki na żywo?

Wyniki na żywo dostępne będą na stronie IRONMAN w tym miejscu. Oprócz śledzenia wyników w trackerze dodać można również ulubionych zawodników.

Oprócz tego wyniki na żywo ulubionych zawodników śledzić możesz w aplikacji mobilnej IRONMAN, która dostępna jest na iOS oraz Androida. Odnośniki do pobrania znajdziesz w tym miejscu.

Trasa mistrzostw świata IRONMAN Nicea

Pływanie to dwa okrążenia w Morzu Śródziemnym. Zawodnicy pokonają najpierw 1.900 metrów, a następnie okrążą boję przy brzegu i wyruszą na drugą pętlę.

Interesująco zapowiada się trasa rowerowa. Obfituje w podjazdy i zjazdy, ale ma też płaskie i szybkie odcinki. Będzie to jedna pętla o długości 180 kilometrów. Prowadzi poza Niceę. Najwyższy punkt, w jakim znajdą się zawodnicy, wynosi 1.200 metrów. Łączne przewyższenia to 2,4 km.

Trasa w Nicei jest interesująca. Jest pagórkowata, ale nie górzysta. Jest na niej też wiele sekcji, które są płaskie i szybkie – mówi Piotr Klin, który pomaga Wilkowieckiemu w analizie trasy. Zobaczcie poniżej film, w którym analityk wyjaśnia podejście ekipy zawodnika do wyścigu: dobór sprzętu, taktykę, przygotowanie do przejazdu.

Wyścig zakończy bieg maratoński podzielony na cztery okrążenia. Będzie to płaska i widowiskowa trasa biegnąca ikonicznymi miejscami Nicei. Więcej informacji o trasie znajdziesz na oficjalnej stronie IRONMAN.

O jakie nagrody walczą zawodnicy?

Pula nagród w wyścigu wynosi 375.000$. Zwycięzca otrzyma 125.000$. Nagrody finansowe podzielone zostaną między najlepszą „15″ zawodników.

Nagrody dla zawodników:

 1. 125.000$
 2. 65.000$
 3. 45.000$
 4. 25.000$
 5. 20.000$
 6. 18.000$
 7. 15.000$
 8. 13.000$
 9. 12.000$
 10. 11.000$
 11. 8.000$
 12. 6.000$
 13. 5.000$
 14. 4.000$
 15. 3.000$
Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane