Rok muzyki w triathlonie nadchodzi!

Kasia Stankiewicz wystartuje w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, a zespół Varius Manx będący czołowym zespołem na polskiej scenie muzycznej, nagra utwór, który będzie oficjalnym hymnem IRONMAN Poland Tour 2018.


Dająca energię, wyzwalająca emocje i motywująca do działania. Taka jest muzyka i taki jest też triathlon. Organizatorzy Enea IRONMAN 5150 Warsaw i Enea IRONMAN 70.3 Gdynia ogłosili nadchodzący rok „Rokiem Muzyki w Triathlonie”. Zapowiadają wyjątkową oprawę swoich imprez i dużo punktów kibicowania z muzyką na żywo.

 

Strategicznym partnerem IRONMAN Poland Tour 2018 została Enea. To przedłużenie współpracy rozpoczętej w 2015 roku.

 

– Enea już od czterech lat buduje swój wizerunek z oparciu o prężnie rozwijającą się w Polsce dyscyplinę sportu, jaką jest triathlon. Cieszymy się, że możemy wspierać Enea IRONMAN 5150 Warsaw i Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Tym bardziej, że triathlon to czysta energia, a Enea daje energię do działania z pasją – powiedziała Magdalena Hilszer, kierownik Biura Komunikacji Enei.

 

Kasia Stankiewicz 3.png

 

Rok Muzyki w Triathlonie.

 

Niezmiernie miło nam poinformować, że nowym Ambasadorem zawodów IRONMAN w Polsce została Katarzyna Stankiewicz, obecnie związana z zespołem Varius Manx.

 

– Mimo, że sport zajmuje bardzo ważne miejsce w moim życiu, przez ostatnie miesiące ciężko było mi się na nowo zmobilizować do jego uprawiania. Kiedy pojawiła się propozycja wzięcia udziału w triathlonie, pomyślałam, że jest to idealny moment i pomysł na powrót do regularnych treningów. Uwielbiam wyzwania, a osiąganie na pozór niemożliwego sprawia mi niemal taką radość, jak występy na scenie. Czuję lekkie przerażenie wymieszane z ogromną radością, biorącą się z niewiedzy o tym, co mnie czeka, ale ponieważ głęboka woda to mój żywioł, nieśmiało przewiduję, że ta przygoda ma szansę przerodzić się w jedną z moich kolejnych pasji – mówi Katarzyna Stankiewicz.

 

Jak doskonale wiemy, muzyka stanowi nieodłączny element każdych wydarzeń sportowych. W związku z tym to właśnie zespół Varius Manx & Kasia Stankiewicz – uznani muzycy oraz wielokrotni laureaci prestiżowych nagród muzycznych – zostali poproszeni o przygotowanie specjalnego utworu oraz teledysku, który będzie swoistym hymnem zawodów IRONMAN w Polsce.

 

– Cieszymy się, że zespół przyjął nasze zaproszenie do współpracy. Jest nam również niezmiernie miło, że Kasia Stankiewicz zdecydowała się na start w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. To kolejna znana osoba, którą przyjdzie nam przygotować do zawodów w Gdyni. W ostatnich latach ukończyła je cała plejada najpopularniejszych polskich aktorów, między innymi Tomasz Karolak, Borys Szyc, Robert Rozmus, Katarzyna Glinka, Karolina Gorczyca i wielu, wielu innych – mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów. – Wychodzimy z założenia, że nasze imprezy muszą być atrakcyjne nie tylko dla zawodników, ale także dla kibiców. Dlatego w 2018 roku stawiamy mocno na oprawę i muzykę na żywo przy trasie – dodaje.

 

Kasia Stankiewicz 4.png

 

Co nowego w 2018 roku?


Bogata oprawa to nie jedyne nowości, jakie zapowiedział organizator zawodów podczas uroczystej prezentacji IRONMAN Poland Tour. W 2018 roku meta Enea IRONMAN 5150 Warsaw będzie zlokalizowana na Bulwarach Wiślanych, a trasa biegowa będzie przebiegać m.in. po Moście Świętokrzyskim. Zmianie ulegnie również lokalizacja strefy zmian T2.

 

– W ostatnich dwóch latach centralnym punktem imprezy był Plac Teatralny. Nasza impreza jednak się rozrasta i w związku z tym potrzebuje też więcej przestrzeni. Stąd decyzja o przenosinach na Bulwary Wiślane, które po remoncie są bardzo popularnym miejscem spacerów warszawiaków i nową wizytówką stolicy – mówi Michał Drelich. – Nowa lokalizacja to także więcej miejsca dla kibiców i równie widowiskowa meta z panoramą miasta w tle – dodaje.

 

Organizator pragnie także wzmocnić relacje z uczestnikami. W 2018 roku uruchamia program partnerski dla klubów triathlonowych. Zawodnicy zrzeszeni w amatorskich klubach zyskają szereg przywilejów m.in. prawo pre-rejestracji, osobne klasyfikacje i dekoracje, a podczas eventów zostanie utworzona specjalna strefa klubowa.

 

Nowością będzie też otwarte, niebiletowane After Party dla zawodników i wolontariuszy po Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

 

Kasia Stankiewicz 5.png

Zapisy na Enea IRONMAN 5150 Warsaw i Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

 

Już niebawem rozpocznie się rejestracja na przyszłoroczne zawody. 7 listopada 2017 o godzinie 15.00 wystartują zapisy na Enea IRONMAN 5150 Warsaw. Z kolei 4 grudnia 2017 rozpocznie się rejestracja do Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

 

Kasia Stankiewicz 6.png

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze