Roksana Słupek druga na Pucharze Europy ETU Alanya

Ostatni triathlon z cyklu Pucharu Europy odbyły się w Alanii. Na Riwierę Turecką udała się reprezentacja Polski Elity i Juniorów. Największy sukces osiągnęła Roksana Słupek, która zajęła drugie miejsce w kategorii Elity.

Zawody w Alanii odbyły się na dystansie olimpijskim (1,5-40-10). Pula nagród przewidziana dla zawodników to 12.500 €, płatna do 10 miejsca. Roksana Słupek za zajęcie drugiego miejsca wygrała 5.350 zł. Start odbył się w wysokiej temperaturze powietrza – 33 stopnie. Na części pływackiej pianki były zabronione ze względu na temperaturę wody wynoszącą prawie 30 stopni.

Najlepiej wśród mężczyzn wypadł Kacper Stępniak, który uplasował się na 13 miejscu. Nowym triathlonistą w naszej reprezentacji został Dan Mcintosh pochodzący z USA. W Alanii zaliczył swój pierwszy start w barwach Polski gdzie zajął 24 miejsce.

Było to ostatnie przetasowanie w rankingu kontynentalnym. W finale można było zdobyć dwa razy więcej punktów niż zazwyczaj. Aby zdobyć punkty w finale należy ukończyć wyścig z wynikiem nie gorszym niż 5% liczonym od czasu zwycięzcy. U kobiet ten współczynnik wynosi 8%. Po aktualizacji rankingu ETU opublikujemy zestawienia Polaków.

Juniorzy wystartowali na dystansie sprinterskim (750-20-5). Bardzo dobrze zaprezentowali się Marcin Stanglewicz i Maksymilian Kopiczko, którzy zajęli kolejno 4 i 7 miejsce.