Roksana Słupek na 3. miejscu pucharu świata Chengdu!

Roksana Słupek kontynuuje swoje fantastyczne tegoroczne występy. W dzisiejszym pucharze świata w chińskim Chengdu zawodniczka uzyskała najlepszy wynik kariery – uplasowała się na 3. miejscu!

W zeszłym tygodniu Roksana Słupek i Paulina Klimas miały za sobą udany występ w pucharze świata w Wollongong. Tam Słupek uplasowała się na 6. miejscu, a Klimas zajęła 14. miejsce. Polki od kilku dni przebywały w chińskim Chengdu, gdzie wzięły udział w kolejnej edycji PŚ, ale tym razem na dystansie olimpijskim. Słupek ma za sobą najlepszy występ kariery!

Od początku w czołówce

Na liście startowej zawodów w Chengdu z numerem „1” była Julie Derron. Szwajcarka wysoko sklasyfikowana między innymi w rankingu światowym i WTCS, miała za sobą wygraną w Asia Triathlon Cup i szereg innych dobrych występów. Startowała też Xinyu Lin, świetna Nicole van der Kaay oraz Tilda Mansson, która niedawno wygrała zawody pucharu świata w Wollongong.

Po pierwszej pętli pływania wszystkie zawodniczki były w jednej grupie. Później Therese Feuersinger uciekła rywalkom i po pływaniu miała 50 sekund przewagi nad Wen Wei. Roksana Słupek traciła 52 sekundy (pierwsza grupa) i była w czołówce. Paulina Klimas wyszła trochę dalej, tracąc 1:20 (druga grupa).

Feuersinger zaczęła tracić swoją przewagę, a Słupek mocno trzymała się w pierwszej grupie. Zawodniczki dogoniły szybko rywalkę z Austrii. Na półmetku roweru grupa ze Słupe miała niecałą minutę przewagi nad kolejną grupą, gdzie była między innymi Klimas.

Zacięta walka z Mansson – Słupek na podium!

Ta 7-osobowa grupa prowadząca dojechała do T2 z przewagą 1:21 nad kolejnymi zawodniczkami. Słupek szybko wyszła na 2. miejsce za Julie Derron, mając na pierwszej pętli kilka sekund przewagi nad kolejną Tildą Mansson.

Derron wywalczyła sobie przewagę nad rywalkami, a tymczasem o srebro walczył Słupek oraz Mansson. Szwedka przed metą wyszła przed reprezentantkę Polski, meldując się na 2. miejscu.

Źródło: Polski Związek Triathlonu

Roksana Słupek dobiegła do mety na świetnym, 3. miejscu! Polka miała czas 1:56:14. To jej najlepszy występ w pucharze świata w karierze. Niestety Paulina Klimas nie dobiegła do mety (DNF). Pełne wyniki w tym miejscu.