Rozkręć się w tę niedzielę na Samsung River Triathlon Koło

Podczas zbliżającego się wielkimi krokami weekendu, a dokładnie w niedzielę [24 lipca] triathloniści wezmą udział w wyścigu Samsung River Triathlon Koło. Tradycyjnie, zmierzą się oni z dwoma dystansami – 1/8 IM oraz „ćwiartką”.

Słynący m.in. z pływania w trzeciej pod względem długości rzece w Polsce cykl, po raz czwarty w tym sezonie zapewni dozę sportowych emocji. Samsung River Triathlon tym razem przyciągnie triathlonistów do wielkopolskiej miejscowości Koło.

Jeden dzień zmagań na dwóch dystansach

Zarówno ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z triathlonem, jak i ci, którzy mają już na swoim koncie pokaźną liczbę startów – każdy znajdzie odpowiedni dystans dla siebie. Wystarczy wybrać jeden z dwóch wyścigów, które rozegrają się tego samego dnia, w niedzielę.

Pierwsi zawodnicy wyruszą na trasę zawodów równo o godzinie 10:00. Będą to uczestnicy 1/4 IM [0,95-45-10,5 km]. Dokładnie 45 minut później do Warty wskoczą triathloniści rywalizujący na dystansie 1/8 IM [0,475-22,5-5,25 km].

Dodatkowo w ramach wydarzenia rozegrane zostaną także Mistrzostwa Inżynierów na „ćwiartce”. Oznacza to, że pośród startujących w niedzielę triathlonistów do walki staną również ci, którzy zawalczą o medale w specjalnej kategorii.

Szybkie pływanie podczas Samsung River Triathlon Koło zapewnione

W trakcie wyścigu każdy z zawodników popłynie z prądem Warty. Start obydwu dystansów zlokalizowany jest w tym samym miejscu. W zależności jednak od wyścigu, triathlonistów obowiązuje wyjście z wody w wyznaczonym miejscu [1/8 IM przed T1, 1/4 IM za T1.

Trasa pływacka

Trasa pływacka Samsung River Triathlon Koło 2022
źródło: Samsung River Triathlon

Etap kolarski składa się z dwóch [1/4 IM] lub jednej pętli o długości 22,5 km. Zawodnicy pokierowani zostaną poza miasto i pojadą przez okoliczne miejscowości. W połowie pętli znajdować się będzie punkt nawrotowy.

Trasa kolarska

Trasa kolarska Samsung River Triathlon Koło 2022
źródło: Samsung River Triathlon

Ostatnia część obydwu wyścigów to pętla biegowa o długości 5,25 km – jedna dla startujących na 1/8 IM oraz dwie dla ścigających się na „ćwiartce”. Uczestnicy do pokonania będą mieli stadion oraz trzy agrafki [x1 lub x2]. Ostatnia długa prosta przed zbiegiem do mety ciągnie się równolegle do wału przeciwpowodziowego.

Trasa biegowa

Trasa biegowa Samsung River Triathlon Koło 2022
źródło: Samsung River Triathlon

ZOBACZ TEŻ: Zróżnicowana trasa, piękne krajobrazy – Mstów Triathlon już w ten weekend

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
1,757ObserwującyObserwuj
343SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze