Rozpoczęcie sezonu triathlonowego w Polsce i ME w duathlonie

W ubiegły weekend rozpoczął się już na dobre sezon triathlonowy w naszym kraju. Ze względu na zimną wodę do tej pory zawody multisportowe były organizowane z pływaniem na basenach. Pierwsze zawody z pływaniem w wodach otwartych to Triathlon Amazonek na dystansie ½ ironmana oraz Silesiaman Triathlon Rybnik na krótszych dystansach ¼ oraz ⅛ ironman. Temperatura wody w Jacni na charytatywnym triathlonie Amazonek wynosiła 10 stopni. W związku z tym organizatorzy skrócili trasę z 1900 m do 950 m. Mimo chłodu wszyscy zawodnicy ukończyli etap pływacki. W Rybniku sytuacja wyglądała trochę lepiej, temperatura wody wynosiła 13 stopni. Tutaj także organizatorzy skrócili pływanie dla dystansu ¼ IM do 600 m, a na ⅛ do 300 m. 

 

Wyniki V Triathlon Amazonek
http://sts-timing.pl/event/v-triathlon-amazonek-jacnia-2017/

 

Wyniki Silesiaman Triathlon Rybnik
Dystans ¼ IM
http://silesiamantriathlon.pl/wp-content/uploads/2015/12/Wyniki-Silesiaman-Triathlon-Rybnik-1_4-IM.pdf

 

Dystans ⅛ IM
http://silesiamantriathlon.pl/wp-content/uploads/2015/12/Wyniki-Silesiaman-Triathlon-Rybnik-1_8-IM.pdf

 

Z kolei w Hiszpanii odbyły się Mistrzostwa Europy w duathlonie na dystansie 10 km bieg – 40 km rower – 5 km bieg. Zawody spod szyldu ETU w części rowerowej zezwalają na jazdę w grupie. W zawodach wzięło udział trzech reprezentantów Polski Maciej Kubiak, Marta Łagownik i Oliwia Kwaśkiewicz. Najlepiej wypadł Maciej Kubiak zajmując w Elicie 19 miejsce na 32 zawodników, którzy ukończyli zawody. Marta Łagownik została zdublowana na trasie, przez co nie została sklasyfikowana. Juniorka Oliwia Kwaśkiewicz zajęła ostatnie, 12 miejsce w swojej kategorii. Poniżej relacja Maćka Kubiaka z przebiegu zawodów:

 

“No i po starcie. Wisienka na torcie zjedzona. Na tą chwilę nieoficjalne wyniki mówią o 14 miejscu, pięknie. Dla chcących wiedzieć więcej umieszczam długą relację:
Tuż przed startem dużo stresu (dzięki PZTri,.. otóż na 7 dni przed startem poinformowali, że nie zapłacili startowego…), chwila wyjaśniania w ang-hiszp języku i na start.
Rower w boksie, wyczytali nazwisko, puścili bicie serca i start! Od początku czułem się przytkany (może wysokość 1000m n.p.m tak wpłynęła?), trasa szybko weryfikowała fighterów. Pierwszy bieg na dużym zmęczeniu, zmiana perfekcyjna. Na rowerze strasznie rozczarowali mnie moi rywale, nie było z kim jechać, czajenie się, rozglądanie itp. Brałem udział w trzech odjazdach niestety bez powodzenia, silny wiatr przy 3 osobowym odjeździe poskramiał ambicje (swoją drogą dziwiłem się jak na ME można tak jechać!, jeśli ja nie jestem wypruty w każdej sekundzie wyścigu to uważam że się nie staram, dlatego prowadziłem, uciekałem i bez czajenia… co to ma być, zawody w Koziej Wólce czy ME!). Druga zmiana fatalna…sforsowałem pachołki bo za późno wyjąłem nogi (czym zapracowałem na penalty box 15″, butów nie mogłem wepchnąć na stopy (tak się napiąłem że dostałem skurczy prawie każdego mięśnia, poskładało mnie z zimna i zmęczenia). Strata oczywiście nie była porażająca ale każdy zawodnik wie jak to irytuje. Drugi bieg ile fabryka dała, ale dała tylko opary. I tak z grupy z której najlepszy był 9 wypracowałem 14 msc. Karę odbyłem na końcówce patrząc bezsilnie jak tracę wypracowane miejsca (straciłem dwa).
Międzyczasy nie są powalające ale proszę mi wierzyć, ciężko opisać trudność trasy.
Na koniec życzę każdemu możliwości takiego startu i poczucia wykonania dobrej roboty.”

 

Maciej Kubiak ME w duathlonie 2.png

Tekst i zdjęcie: Facebook Maciej Kubiak

 

Wyniki Polaków na Soria ETU Duathlon European Championships:

Elita
Maciej Kubiak 19 miejsce na 32 zawodników – strata do zwycięzcy 6 min. 22 sek.

 

U23
Marta Łagownik LAP (zdublowana)

 

Junior
Oliwia Kwaśkiewicz 12 miejsce na 12 zawodników – strata do zwyciężczyni 9 min. 16 sek.

 

Link do pełnych wyników:
http://www.triathlon.org/results/result/2017_soria_etu_duathlon_european_championships/307183

Powiązane Artykuły

3 KOMENTARZE

  1. Kuba przy całym szacunku dla Twojej osoby, jak związek nie zapłacił wpisowego ??? Ja tez wielokrotnie (w zasadzie to wszędzie) startowałem za granicą za swoje, związek robił zgłoszenie, bo sam tego zrobić nie możesz, ale reszta kosztów jest po stronie zawodnika, chyba że jest to wyjazd kadry narodowej ujęty w łącze, na który trzeba się np zakwalifikować zdobywając medal MP (bo takie były podane wcześniej kryteria). Z tego co wiem wyjazd ten należy traktować jak wyjazd prywatny, jeśli ktoś chciał jechać to związek go zgłaszał i tyle…

  2. Po co zabieramy „takie” zawodniczki, jakie kluby one reprezentują. wstyd!!!

  3. Ha ha a miało być lepiej a akcja jak za czasów najdłużej panującego prezesa – no ale cóż może być chyba tylko lepiej 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane