Znamy datę rozprawy antydopingowej mistrzyni Polski

Po wygranych mistrzostwach Polski w Malborku na dystansie długim (3,8-180-42,2 km)., Polska Agencja Antydopingowa wszczęła postępowanie wobec Magdaleny Ciołczyk. Oficjalna rozprawa odbędzie się 28 listopada o godzinie 17:30.

ZOBACZ TEŻ: Przypadki dopingu w polskim triathlonie

 Magdalena Ciołczyk we wrześniu tego roku podczas zwodów Castle Triathlon Malbork z czasem 10:22:03 zdobyła tytuł mistrzyni Polski. Kilka tygodni później Polski Związek Triathlonu, potwierdził informację o postępowaniu antydopingowym wszczętym przez POLADA po kontroli przeprowadzonej na zawodach. 

Postępowanie dyscyplinarne 

Zgodnie z terminarzem rozpraw zamieszczonym na stronie Panelu Dyscyplinarnego rozprawa Magdaleny Ciołczyk odbędzie się 28 listopada o godzinie 17:30. W składzie orzekającym zasiądą Tomasz Rutkowski, Katarzyna Kaczmarczyk-Kaczor oraz Agnieszka Oknińska-Szewczyk. 

Jeżeli przeprowadzone badania potwierdzą obecność w organizmie jednej z substancji znajdującej się na zabronionej liście, Polska Agencja Antydopingowa nałoży na zawodniczkę sankcję. Następnie zostanie ona wykreślona z listy wyników z Malborka przez Polski Związek Triathlonu, tracąc medal i tytuł mistrzowski. 

Kara na zawodnika/zawodniczkę w takim przypadku nakładana jest przez Panel Dyscyplinarny Polskiej Agencji Antydopingowej i jeśli otrzymamy informację o potwierdzonym dopingu i nałożonej karze to z pewnością poinformujemy o tym fakcie – mówił we wrześniu Akademii Triathlonu Paweł Młynarczyk, wiceprezes PZTri. 

ZOBACZ TEŻ: Daniela Ryf: „Kryzys uratował moją karierę”

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,048FaniLubię
1,143ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

10gr08:0018:00MORSMAN Triathlon 2022

Najpopularniejsze

X
X