Rusz po zdrowie z „KROKUJ” – nowa aplikacja od uczniów dla uczniów

Problem z niską aktywnością ruchową wśród młodzieży stał się powszechny, szczególnie w dobie pandemii. Wyniki ankiet przeprowadzonych wśród uczniów szkół podstawowych i średnich przed i po kwarantannie (tj. okres od marca do czerwca) wyraźnie wskazują na spadek aktywności fizycznej nastolatków. Jak zachęcić uczniów do ruchu tak, aby przyjemne wiązało się z pożytecznym oraz nie wymagało poświęcenia całego wolnego czasu?

Uczniowie warszawskich liceów im. Stanisława Staszica oraz im. księcia Józefa Poniatowskiego podjęli się rozwiązania tego problemu – stworzyli aplikację, która nie tylko mierzy przebyty dystans, ale również umieszcza go w rankingu i nagradza zwycięzców. „Krokuj!” umożliwia młodzieży rywalizację międzyszkolną, sumując wyniki użytkowników danej szkoły. Forma konkursowa ma na celu zachęcić uczniów i ich znajomych do zwiększenia aktywności fizycznej we wspólnym gronie: młodzi mogą spacerować z przyjaciółmi i współpracować, by zająć miejsca na podium.

Aplikacja jest bezpłatna, wystarczy pobrać ją na swój smartfon przy pomocy Sklep Play lub App Store. Konkurs z nagrodami trwa do 16. października 2020.

Projekt jest realizowany w ramach platformy Zwolnieni z Teorii i sponsorowany przez m.in. BluzUp, Dafi oraz Polskok. Przedsięwzięcie jest również objęte honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia.

Pobierz aplikację, przebywaj dystanse i zdobywaj nagrody!

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,003FaniLubię
1,120ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

10gr08:0018:00MORSMAN Triathlon 2022

Najpopularniejsze

X
X