Ruszył Ironman Virtual Club. Pierwszy darmowy event już 3 kwietnia

0

WTC (World Triathlon Corporation) ruszył z Ironman Virtual Club i Virtual Racing. Można założyć konto i podłączyć swój sprzęt sportowy (zegarek), zapisywać treningi, zdobywać punkty lojalnościowe i zapisać się na pierwszy z 10 dostępnych eventów lub treningów.

Postanowiłem sprawdzić, jak działa Ironman Virtual Club i Virtual Racing. Założyłem konto (darmowe) i zapisałem się na pierwsze zawody (również jeszcze darmowe). Wszystko jest niezwykle proste, intuicyjne i bardzo ładne w swojej szacie graficznej. Ironman bardzo sprawnie i szybko znalazł i udostępnił alternatywę dla odwoływanych zawodów na czasy izolacji i walki z pandemią. Anulowanie i przekładanie imprez sportowych, zakaz treningów w grupach spowodował, że wielu triathlonistów szuka możliwości realizacji swojej pasji w inny sposób.

Do konta można podłączyć zegarek sportowy, jakiego na co dzień używasz do treningu. Platforma łączy się z Twoim kontem na Stravie, Garminie, Polar Flow lub innej tego typu. Do wyboru masz 12 aplikacji:

Po założeniu konta możesz je edytować, dodać zdjęcie, wypełnić danymi i zarejestrować się na jeden z 10 eventów lub treningów nazywanych na platformie Challenge. Ironman zaangażował do tego swoje gwiazdy, legendy triathlonu jak Mark Allen czy Dave Scott. Tutaj przykład pięciu treningów rowerowych i biegowych, których celem jest utrzymanie systemu odpornościowego na wysokim poziomie i zmniejszenia stresu. Trzeba przyznać, że propozycja Ironmana pod kątem walki z efektami pandemii, izolacji i wysokiego poziomu to strzał w dziesiątkę. Zapisałem się jako dziesiąty uczestnik 😉 Zobaczymy, jak Challenge funkcjonuje w rzeczywistości… wirtualnej. Za udział w treningach dostaje się nie tylko punkty, ale można również wygrać nagrody rzeczowe. W tym przypadku strój triathlonowy.

Można zapisać się nie tylko na sesje treningowe, ale również zawody. Pierwsze odbędą się 3 kwietnia. Na imprezę mogą zapisać się zarówno amatorzy jak i zawodnicy PRO. Widnieje miejsce na opłatę startową, ale na razie wynosi ona $0. Z czasem z pewnością się to zmieni. Na pierwszy ogień duathlon na raty, który trzeba ukończyć między 3 a 5 kwietnia: 5km biegania, 90km jazdy rowerem i 21km biegu. Nie sądzę, abym wystartował, bo przecież mamy rekomendację pozostania w domu i ograniczenia objętości i intensywności, ale zapisałem się, aby zobaczyć, jak działa system.

Warunki konieczne do spełnienia: 

– Zapisanie każdego z trzech dystansów w osobnej sesji.

– Musisz się zarejestrować. Zliczane będą tylko aktywności wykonane po zarejestrowaniu się do wyścigu.

– Wszystkie aktywności muszą być wykonane w okresie od 3 kwietnia od 18:00 do 5 kwietnia (23:59).

– Wszystkie aktywności muszą być przesłane do IRONMAN VC przed 5 kwietnia do 23:59.

– Zadania nie muszą być wykonywane natychmiast jedno po drugim. Ty decydujesz, kiedy przystępujesz do kolejnego wyzwania przed upływem czasu.

– Ukończenie IRONMAN VR1 pozwoli na zdobycie pierwszej odznaki. Odznaka będzie dostępna w Dashboardzie.

– Każdy kto ukończy, otrzyma mail z wynikami końcowymi w poniedziałek 6 kwietnia. Wyniki zostaną również umieszczone na tej stronie.

W zakładce IRONMAN + znajdziesz pierwsze artykułu i porady.

Oczywiście są też zakładki, które zachęcają do wydania kilkuset dolarów. Możesz kupić pianki, rowery i wybrać trenera, który przygotuje Cię do zawodów.

Link do Ironman Virtual Club i VR. 

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here