Ruszyła strona Ełk Triathlon 2012

Ruszyła strona internetowa Ełk Triathlon 2012.
Zapisy od 1 lutego.

Najwyższe nagrody finansowe w historii polskiego triathlonu, sztafeta na dystansie olimpijskim i niebanalna oprawa – to wszystko czeka uczestników Ełk Triathlon. Impreza odbędzie się 18 sierpnia.


 

Zwycięzca i zwyciężczyni Ełk Triathlon 2012 otrzymają nagrodę w wysokości 8000 złotych. To najwyższa nagroda w historii polskiego triathlonu! Rekordowy jest też budżet całkowity nagród, który wyniesie w tym roku niemal 40 tysięcy złotych.

 

Dzisiaj (23 stycznia) ruszyła strona internetowa zawodów. Na www.elktriathlon.com znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje o imprezie. Zapisy ruszają 1 lutego o godzinie 12:00.

 

W ramach Ełk Triathlon odbędą się zawody na dystansie olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegu), a także Sztafeta Olimpijska, w której będą brały udział  3-osobowe zespoły. Każdy z uczestników sztafety będzie miał do pokonania jedną z trzech dyscyplin, które składają się na triathlon.

 

– W Polsce brakowało profesjonalnych zawodów na dystansie olimpijskim, w których mogliby wziąć udział zarówno wyczynowcy, jak i amatorzy. Ełk Triathlon ma wypełnić tę lukę. Zapraszamy wszystkich miłośników triathlonu do odwiedzenia tego urokliwego miasta w sercu Warmii i Mazur – mówi Piotr Walasiewicz, dyrektor Ełk Triathlon 2012.

 

W zawodach otwartych obowiązuje limit 500 uczestników, a do rywalizacji sztafetowej dopuszczonych zostanie maksymalnie 100 drużyn. W ramach Sztafety Olimpijskiej przewidziana jest specjalna klasyfikacja firmowa.

 

Na imprezę zaprasza miasto Ełk oraz agencja Sport Evolution, wykonawca imprezy.

 

Dołącz do dyskusji na FORUM

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Co do opłat to już się pogodziłem.Wszystko to już teraz biznes, czasy zawodów za 5 zł odeszły w niepamięć jak i dziadków robiących to z pasją i społecznie. Czy poziom imprez rośnie wraz z tym to jest pytanie.Przypomnę zawody w Suszu i wożenie się tam na kole. Były protesty i tak nie było winnych , ktoś z zawodników wycofał się na znak protestu, ale to już przeszłość. Chciałbym dowiedzieć się dlaczego w Ełku w sztafecie dopuszczony jest drafting? i dlaczego jest taka dysproporcja w nagrodach. W indywidualnym starcie 8000 tyś, natomiast w sztafetach jakieś nagrody rzeczowe.Czy sztafety to jakiś przerywnik. Tam też trzeba się zdrowo napracować , a i koszty udziału nie są takie małe. Pozdrawiam

  2. Z całym szacunkiem do organizatorów Ełk triathlon, ale z wpisowym na zawody trochę przesadziliście (dystans olimpijski, a nie połówka czy Ironman) Kiedy tak się zliczy wszystkie zawody to niezła kwota powstaje.. pozdrawiam 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane