Ruszyły zapisy na Garmin Swimrun Series 2019!

W 2019 roku w Stężycy na Kaszubach odbędą się drugie zawody Garmin Swimrun Series. Wszystkie tego typu zawody na świecie odbywają się w unikatowych przyrodniczo lokalizacjach, dlatego urokliwa Stężyca jest doskonałym miejscem do ich organizacji. Kolejna edycja Garmin Swimrun Series odbędzie się w niedzielę – 30 czerwca 2019 r.

Garmin Swimrun Series

Założeniem swimrunowej rywalizacji jest piękna sceneria, ponieważ walory wizualne podczas rywalizacji w tej dyscyplinie są nie do przecenienia. Kaszuby to przede wszystkim piękne krajobrazy, a ich największe bogactwo to krystalicznie czyste jeziora, przeplatane mozaiką lasów, jezior, wzniesień, łąk i pól. Na tych terenach ponownie odbędzie się rywalizacja podczas zawodów Garmin Swimrun Series 2019. Dzień przed tymi zmaganiami, w tym samym miejscu odbędzie kolejna edycja Garmin Iron Triathlon. Dzięki takiemu rozwiązaniu, również wszyscy chętni triathloniści będą mogli wziąć udział swimrunowym wyścigu.

Swimrun łączy w sobie bieganie przełajowe i pływanie w otwartym akwenie, finalnie dając wyścig z punktu A do punktu B naprzemiennie lądem i wodą. Trasę pokonuje się w parach lub indywidualnie. W ramach Garmin Swimrun Series w Stężycy zawodnicy wystartują na jednym z trzech dystansów: 25 km (tylko zespołowo), 10 km indywidualnie i 5 km indywidualnie. Dystans 25 km trzeba będzie pokonać w dwuosobowych teamach (damskich, męskich lub mieszanych), w których członkowie nie mogą się od siebie oddalać na więcej niż 10 metrów. Ustalona odległość między zawodnikami to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale również dodatkowe utrudnienie. Dystanse 10 km oraz 5 km będzie można pokonać jedynie indywidualnie.

Zasady swimrun są niezwykle proste i klarowne. W tej rywalizacji liczy się tylko siła mięśni i charakteru, a przy starcie w teamie dodatkowo umiejętność współpracy. Na sprzęt wcale nie trzeba wydać majątku, dlatego w ciągu ostatnich kilku lat swimrunem zachwyciło się tylu zawodników.

Garmin Swimrun Series

Areną zmagań zawodników będą tereny Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Większość Parku pokrywają lasy bukowe i bukowo-dębowe. Charakterystyczne dla Kaszubskiego Parku Krajobrazowego jest występowanie specyficznej i różnorodnej flory, która wyróżnia rejony górskie i podgórskie, a sprzyja temu regionalny i lokalny klimat Pojezierza Kaszubskiego. Na liście roślin prawnie chronionych, zagrożonych wyginięciem i rzadkich figuruje aż 190 gatunków. Kaszubski Park Krajobrazowy to również bogactwo fauny. Na terenie Parku schronienie znajduje między innymi blisko 135 gatunków ptaków! Budownictwo wiejskie oraz folklor stanowią bezcenną wartość dla turystyki na terenie Parku.

Zapisy na Garmin Swimrun Series Stężyca 2019 ruszyły dzisiaj – 7 grudnia 2018r.! Aby wziąć udział w zawodach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie internetowej zawodów www.swimrunseries.pl

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze