Ruszyły zapisy na IV Triathlon Siedlecki

18 sierpnia (niedziela) nad siedleckim Zalewem odbędzie się czwarta edycja Triathlonu Siedleckiego. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej zawodów http://triathlon.leniwce.pl Triathlon, ironman, ludzie z żelaza, mordercze dystanse – słowa, które coraz częściej pojawiają się w mediach i codziennych rozmowach, zdają się być niemal synonimami. Połączenie trzech różnych dyscyplin w jedną rzeczywiście nie jest łatwe, ale triathlon ma też drugą twarz, można powiedzieć leniwą, bo stoi za nią stowarzyszenie Leniwce.pl działające aktywnie od kilku lat. Czterysta metrów pływania, 10 kilometrów jazdy na rowerze i 3 kilometry biegu to dystans w sam raz na triathlonowy debiut i w zupełności wystarczający na porządne zmęczenie się. Co więcej, rodzice przyjeżdżający na zawody ze swoimi pociechami nie muszą martwić się, że ich szkraby będą się nudzić – mogą zapisać je na mini triathlon na dystansie 100m – 3km – 1km.

 

Opłaty startowe to 30 złotych dla dorosłych (płatne do 30 czerwca) oraz 10 złotych dla dzieci i młodzieży, więc nawet kilkuosobowa, usportowiona rodzina może wystartować w komplecie bez obawy o domowy budżet. 

{gallery}tri_sdl1{/gallery}

Atmosfera panująca na Triathlonie Siedleckim, podobnie jak na wiekszości zawodów triathlonowych jest bardzo przyjazna, zawodnicy i kibice uśmiechnięci, a w powietrzu czuć ducha zdrowej rywalizacji. Liczba uczestników ograniczona jest do 200 osób. Zawody są profesjonalnie przygotowane i każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie. W stosunku do lat ubiegłych wprowadzone będą niewielkie zmiany, na przykład dodatkowa klasyfikacja dla osób, które ukończyły 40 lat.

 

Data i miejsce zawodów, oraz dogodny dojazd, zwłaszcza z Warszawy, sprawiają, że IV Triathlon Siedlecki to idealne uzupełnienie kalendarza dużych imprez triathlonowych w Polsce. Godzina jazdy (ze stolicy) samochodem lub nieco więcej pociągiem (polecamy komfortowe Koleje Mazowieckie, w których rower przewożony jest za darmo) to doskonała alternatywa dla dalekich podróży do Susza, Gdyni, Poznania czy Malborka, gdzie odbywają się najbardziej znane triathlony. Poza tym Siedlce to nie wymarłe odludzie, Siedlce to miasto przyjazne i start w zawodach można połączyć z weekendową wycieczką.
{gallery}tri_sdl2{/gallery}

W ramach przygotowań do Triathlonu Siedleckiego proponujemy Zalew Cup, czyli puchar w pływaniu na wodach otwartych. Jest to propozycja dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić się w pływaniu przed triathlonem lub zrobić mocniejszy trening pływacki w triathlonowych realiach. Zapraszamy zarówno dzieci i młodzież, jak i dorosłych – amatorów i doświadczonych triathlonistów. Szczegółowe informacje o datach i dystansach znaleźć będzie można już niedługo na stronie cyklu: http://zalewcup.pl.
{gallery}zc_sdl1{/gallery}

Uwaga: W IV Triathlonie Siedleckim obowiązują limity 200 miejsc na dystansie open i 50 na mini triathlonie dla dzieci i młodzieży. Zalecamy start na rowerach typu MTB.

 

Zapisy i regulamin zawodów: http://triathlon.leniwce.pl

facebook.com/LeniwcePL

 

Impreza objęta jest patronatem medialnym Akademii Triathlonu.

 

Zapraszamy,
Leniwce.pl

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane