Ruszyły zapisy na Triathlon Mietków 2016

Triathlon Mietków wraz z Triathlonową Sztafetą Firmową to dwa dni triathlonowego święta na Dolnym Śląsku, w Mietkowie, ok. 30km od Wrocławia. Zarówno pierwszego dnia, w rywalizacji sztafet, jaki drugiego podczas zawodów indywidualnych zawodnicy ścigają się na dystansie 1/4 IM (950 m pływania, 45 km roweru, 10,5 km biegu). Widok na Ślężę, trasa częściowo wokół Jeziora, dobra infrastruktura i wyśmienity asfalt – to recepta organizatorów na świetne zawody. Pierwszego dnia, w sobotę, rozgrywana będzie rywalizacja sztafet firmowych, która ma charakter charytatywny. Zbierane są pieniądze na zakup profesjonalnego „handbike” dla niepełnosprawnego kolarza ręcznego Tomka Łyko.

 

Tomek, po wypadku w pracy, od 8 lat jeździ na wózku. Zawsze był aktywny sportowo. Od kilku lat trenuje kolarstwo ręczne, obecnie ściga się  już nie tylko w ogólnopolskich, ale i światowych zawodach na handbike’u w kategorii H4. Jego ostatnie osiągnięcia to:

– Mistrzostwo Polski w indywidualnej jeździe na czas EDF TOUR 2014 w kategorii H3,
– 5 i 6 ta pozycja w Mistrzostwach Polski w kategorii H4 w 2015r,
– dwa razy 4-te miejsce w zawodach Pucharu Świata.

 

tOMEK-YKO-ZDJCIE

 

Celem Tomka jest zdobycie Mistrzostwa Polski w kategorii H4 oraz podium Pucharu Świata.

 

Z każdego wpisowego część kwoty oraz dochód z zawodów, wszystkie wpłaty od sponsorów lub indywidualnych osób poczynione na rzecz Tomka, w 100% przeznaczone będą na zakup Handbike’a. Szczegóły możecie przeczytać pod linkiem: http://triathlonfirmowy.pl/charytatywny-cel, a także na oficjalnej stronie zawodów www.triathlonmietkow.pl, oraz na fb: https://www.facebook.com/triathlonmietkow.

 

Podczas niedzielnych zawodów swoje wewnętrzne mistrzostwa rozgrywają wszystkie znane wrocławskie drużyny triathlonowe GVT – GucwaVeloTrainer, Grupa Triathlonowa RAT, Tribition. 

 

plakat2016

 

Organizatorem zawodów jest:  Platforma Sportów Wytrzymałościowych oraz Fundacja PRO SPORT PRO LIFE. 

 

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,468ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane