Rzeszów – Krzysztof Kuczyński i Natalia Krawczyk najlepsi w mistrzostwach Polski AG

W weekend triathloniści rywalizowali w Rzeszowie w ramach mistrzostw Polski AG. Zawodnicy startowali na dystansie sprinterskim. Kto poradził sobie najlepiej?

Sporo działo się w ostatnich paru dniach w Rzeszowie. Zawodnicy rywalizowali tam między innymi w ramach Pucharu Polski oraz Pucharu Europy. Oba te wydarzenia opisywaliśmy szczegółowo w naszych newsach.

Niedziela była dniem rywalizacji w ramach mistrzostw Polski AG. Zawodnicy ścigali się na dystansie sprinterskim (750 metrów pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegu).

W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Krzysztof Kuczyński reprezentujący drużynę MBC Team. Zakończył wyścig z czasem 1:00:56. Na 2. miejscu uplasował się Maciej Brzyski (Brzyski Tri Team), który wyścig zakończył z czasem 1:01:20. Na podium również Jakub Brzóska (TS Akwedukt Kielce) z czasem 1:01:24.

Tym samym Kuczyński do swojego resume dołożył kolejny świetny tegoroczny występ. Parę dni temu pisał w mediach społecznościowych, że jest w bardzo dobrej formie. Sezon rozpoczął dobrym startem na 1.8 IM podczas Garmin Iron Triathlon Żyrardów (5. miejsce open), a tydzień temu uplasował się na 13. miejscu podczas ME w Olsztynie na dystansie olimpijskim.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Krzysztof Kuczyński (@kuczynsky)

1:02:40

Natalia Krawczyk ponownie najlepsza pośród kobiet!

Pośród pań najlepiej rozpoczęła Natalia Krawczyk (KKS Kalisz). Świetnie popłynęła, uzyskując przewagę nad resztą rywalek i nie oddała jej już do końca rywalizacji. Zakończyła wyścig z czasem 1:05:35. Zdobyła tym samym czwarte z rzędu mistrzostwo Polski.

Na 2. miejscu uplasowała się Sandra Kopiczko (1:07:06), a 3. zajęła Maria Matusik z TS Akwedukt Kielce (1:08:56).

Na 6. miejscu uplasowała się Ola Korulczyk (TRI WAWA). Zajęła jednocześnie 2. miejsce w kategorii K30. Po zawodach pisała w mediach społecznościowych, że awansowała na Mistrzostwa Świata w Abu Dhabi. – Dla niewtajemniczonych, na dzisiejszych zawodach zdobyłam kwalifikacje na Mistrzostwa Świata ITU w triathlonie na dystansie olimpijskim, które odbędą się Abu Dhabi. Jestem ogromnie wdzięczna i na maksa się cieszę. Mam cel na ten sezon – napisała.