Sam Laidlow będzie bronił mistrzowskiego tytułu IM!

Obrona mistrzowskiego tytułu IRONMAN i wyścigi w nowej serii T100 Triathlon World Tour? Sam Laidlow zaplanował intensywny sezon 2024. 

ZOBACZ TEŻ: Jak trenuje Magnus Ditlev? „Konkretne scenariusze pod wyścig”

„Moje serce należy do IM”

W 2023 roku Sam Laidlow został nowym mistrzem świata IRONMAN, wygrywając zawody w Nicei. W 2024 zaskoczył triathlonowe środowisko, kiedy okazało się, że znajduje się na liście startowej nowej serii PTO i World Triathlon T100. Wielu kibiców spekulowało, że podjęta decyzja jest jednoznaczna z rezygnacją z obrony tytuły mistrza świata IM.  Podobne stanowisko zajęła z resztą ubiegłoroczna zwyciężczyni z Hawajów Lucy Charles-Barclay. 

Kilka dni temu Laidlow podzielił się jednak kalendarzem swoich startów na rok 2024. Sezon mistrza świata zapowiada się naprawdę intensywnie, ponieważ ma zamiar rywalizować o najwyższe miejsca zarówno w PTO, jak i IRONMANIE. 

Moje serce jest i zawsze będzie nastawione na IRONMAN i nawet jeśli najlepsi będą się ścigać w PTO, to ogólnym celem jest dla mnie zdobycie tytułów IRONMAN – przyznał. 

Aby wziąć udział w mistrzostwach świata na Hawajach, Laidlow będzie musiał wystartować w jednym z wyścigów IRONMAN. Zadanie to postanowił wcisnąć między kolejne starty z serii T100.

Intensywny sezon 2024

Francuz sezon rozpocznie od startu T100 Triathlon Miami, a następnie uda się do Singapuru. W przerwie między kolejnymi wyścigami zaplanował duży blok treningowy, który ma pozwolić mu przygotować się do zawodów IRONMAN Vitoria-Gasteiz w Hiszpanii, gdzie ma zamiar potwierdzić swoją obecność na październikowych mistrzostwach świata na Wielkiej Wyspie. 

Zaledwie dwa tygodnie po starcie w Hiszpanii Laidlow zamelduje się wśród rodzinnej publiczności w Londynie, gdzie po raz pierwszy zagości seria PTO i World Triathlon. Zawodnik przyznał, że będzie to bardzo interesujące doświadczenie, „aby zobaczyć, jak zregeneruje się po wyścigu IRONMAN”. 

Po ściganiu w stolicy Wielkiej Brytanii Laidlow zaplanował dziesięć tygodni przygotowań do pełnego dystansu Ironman. Następnie ponownie wystartuje w PTO, meldując się na Ibizie, a stamtąd poleci już bezpośrednio do Kony. Na przygotowania do startu na Wielkiej Wyspie poświęci cały miesiąc. 

Zgodnie z zapowiedziami Laidlow ominie więc jedynie dwa starty PTO. Po mistrzostwach świata IRONMAN czekają go jeszcze dwa listopadowe wyścigi T100, o których nie wspomina w swoim rozkładzie. 

Priorytetem mistrza świata pozostaje więc obrona tytułu. Oprócz tego Laidlow przyznał jednak, że wie, że jest w stanie wygrać wyścig nowej serii T100 i ma zamiar podjąć się tego wyzwania. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze