Sam Long nowym liderem PTO. Kacper Stępniak w TOP20!

Po raz pierwszy od dłuższego czasu Kristian Blummenfelt nie jest liderem klasyfikacji PTO. Nowym „królem” został Sam Long, który niedawno wygrał połówkę w St.George. Do czołowej „20” klasyfikacji awansował Kacper Stępniak!

Najnowsze notowanie PTO przynosi jedną z największych zmian ostatnich lat. Wielomiesięczna dominacja Kristiana Blummenfelta została zakończona. Nowym liderem został Sam Long!

Long liderem, historyczny awans Stępniaka

W zeszłym sezonie Sam Long notował świetne wyniki w zawodach IRONMAN, ale w lepiej punktowanych PTO brakowało mu trochę do czołówki. Ten sezon rozpoczął od zwycięstwa na połówce w Pucon, a następnie zajął 2. miejsce w pierwszym wyścigu T100 w Miami. Później dołożył jeszcze raz 2. miejsce w Singapurze. Oba warte były ponad 96 punktów.

Kilka dni temu Long wygrał połówkę w St.George. Wraz z bonusem otrzymał aż 97,49 pkt. Ta średnia wystarczyła na wyprzedzenie Magnusa Ditleva i objęcie prowadzenia w klasyfikacji!

Kristian Blummenfelt spadł na 22. miejsce, co jest związane z planami Norwega, bo swój czas poświęca na przygotowania do igrzysk w Paryżu. Do czołowej „20” powrócił Lionel Sanders (17. miejsce). Świetną informacją jest debiut w TOP20 Kacpra Stępniaka, który w Singapurze uplasował się na 8. miejscu. Pełny ranking tutaj.

Findlay bliżej TOP5

Ashleigh Gentle utrzymuje swoje prowadzenie w klasyfikacji kobiet i już tuż (setne punktu) przed Taylor Knibb. Lucy Charles-Barclay zajmuje 3. miejsce. Trudno spodziewać się zmian w czołówce aż do czerwca, kiedy liderki (poza Charles-Barclay) staną na linii startu T100 San Francisco. Tam również sezon rozpocznie Anne Haug.

Dobre wyniki Pauli Findlay (zwycięstwo w St. George) sprawiły, że zawodniczka z Kanady awansował aż na 6. miejsce. Do TOP10 powróciła też Chelsea Sodaro. Ciekawostką jest, że w najlepszej „20” klasyfikacji kobiet jest aż 6 Brytyjek.

Marta Łagownik awansowała o 2 pozycje i aktualnie znajduje się na 62. miejscu. Pełna klasyfikacja kobiet dostępna jest w tym miejscu.