Samorin – Polacy z dobrymi wynikami w AG!

Na Słowacji podczas Challenge Samorin ciekawą walkę stoczyli zawodnicy PRO, ale na zawodach pojawiła się także spora grupa AG z Polski. Zanotowali kilka bardzo dobrych wyników.

O wynikach PRO przeczytasz tu: The Championship Samorin – wspaniały powrót Idena, wielki sukces Perez

Dobry wynik Bartłomieja Trzebińskiego!

Rano zawodnicy wystartowali w wyścigu Challenge Samorin — Middle Distance Open (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu).

Najlepiej na trasie wyścigu poradził sobie Benjamin Franke. Niemiec ukończył rywalizację z czasem 4:16:03, wyprzedzając aż o 12 minut Jonasa Wiehlera (4:28:38) i Patricka Weneggera (4:31.47).

Na świetnym, 4. miejscu w klasyfikacji ogólnej uplasował się Bartłomiej Trzebiński. Polak uzyskał czas 4:32:36, co dało mu również zwycięstwo w klasyfikacji M45 i to z ogromną przewagą, bo kolejnego rywala pokonał o ponad 20 minut!

W wyścigu startowało 125 zawodników. Rywalizację ukończyło 113 sportowców.

Polacy w Challenge Samorin (dystans średni – 1/2 IM)

Imię i nazwisko Czas Miejsce — AG Klasyfikacja ogólna
Bartłomiej Trzebiński 4:32:36 1. (M45) 4.

Zwycięstwo Cser pośród pań

W rywalizacji pań najlepiej poradziła sobie Beatrix Cser z Węgier. Wygrała z czasem 4:51:45. Całe podium należało właśnie do zawodniczek z Węgier. Na 2. miejscu wyścig zakończyła Krisztina Fazakas (4:55:16), na 3. miejscu uplasowała się Szofia Malatinszky (4:56:16).

Naszą jedyną reprezentantką w tym wyścigu była Ewa Bodio-Ziółkowska. Czas 7:04:55 dał jej 6. miejsce w grupie F40 oraz 19. miejsce w klasyfikacji generalnej. Startowały 24 zawodniczki, a wyścig ukończyło 21 z nich.

Polacy w TOP10 The Championship – AG!

Śledziliśmy również mistrzowską rywalizację w Samorin. Wystartowała tam spora grupa Polaków, a kilku z nich może być zadowolonych ze swoich rezultatów.

Najlepszy czas pośród Polaków uzyskał Jacek Jędrasiewicz. Ukończył on rywalizację z czasem 4:12:36. Dało mu to 4. miejsce w grupie M30, a także 12. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zwraca również uwaga dobry występ Maksa Glapińskiego. Czas 4:17:55 oznaczał świetne, 2. miejsce w grupie M18. Z kolei Marcin Andrzejewski zajął 8. miejsce w M30 (4:28:53). 4. miejsce w M45 uzyskał Michał Twarowski.

Również czwarte miejsce, ale w M40 należało do Przemysława Olkowskiego (4:34:47).

Polacy w The Championship AG

Jacek Jędrasiewicz 4:12:36 4. (M30) 12.
Maciej Ogrodnik 4:16:24 10. (M25) 19.
Maks Glapiński 4:17:55 2. (M18) 21.
Michał Twarowski 4:24:45 4. (M45) 41.
Marcin Andrzejewski 4:28:53 8. (M30) 57.
Kacper Koszal 4:29:17 21. (M25) 59.
Jakub Rapacz 4:34:33 19. (M30) 79.
Przemysław Olkowski 4:34:47 4. (M40) 80.
Łukasz Sosnowski 4:35:40 4. (M30) 86.
Filip Prałat 4:42:24 27. (M30) 110.
Krzysztof Sarapuk 4:42:28 5. (M50) 111.
Janusz Zienkiewicz 4:46:20 8. (M50) 124.
Mariusz Czech 4:46:56 14. (M40) 126.
Jakub Żmudziejewski 4:52:29 31. (M30) 139.
Artur Zawadzki 4:52:45 16. (M40) 141.
Adam Proń 5:15:41 34. (M45) 224.
Andrzej Lewandowski 5:34:30 9. (M60) 252.
Wojciech Głuszczak 5:44:54 31. (M50) 261.
Jacek Baran 5:45:29 20. (M55) 263.
Bogusław Ogrodnik 7:22:28 28. (M55) 294.

Polki z dobrymi wynikami AG

Polki, które wystartowały w Samorin na mistrzowskiej trasie również pokazały się z bardzo dobrej strony. Wyścig z czasem 5:02:34 ukończyła Małgorzata Nowak. Dało jej to 6. miejsce w kategorii K30*.

Czas 5:04.06 uzyskała Katarzyna Kaczkowska. Dało to świetne, 3. miejsce w K40. W tej samej kategorii o oczko niżej mieliśmy Angelikę Kowalską (5:04:34).

Warto także zwrócić uwagę na dobry rezultat Ewy Urbańskiej. W kategorii K45 ukończyła wyścig na 4. miejscu z czasem 5:08.40.

Małgorzata Nowak 5:02:34 6. (K30) 20.
Katarzyna Kaczkowska 5:04:06 3. (K40) 21.
Angelika Kowalska 5:04:34 4. (K40) 22.
Ewa Urbańska 5:08:40 4. (K45) 31.
Sabina Bartecka 5:11:11 7. (K45) 37.
Julita Sikora 5:18:32 10. (K45) 49.
Marta Rayss 5:26:11 14. (K40) 61.

* Organizatorzy zawodów stosują oznaczenia F25, F30 (F – Female). My dla ujednolicenia oznaczeń stosujemy w naszych newsach jednak polski zapis K30, K45 (K – Kobieta).