Ścigają się w Poznaniu! Zobacz pierwsze zdjęcia.

LOTTO POZnan* Triathlon trwa. Jeszcze wczoraj zanosiło sie na ściganie w ukropie, ale pogoda zmieniła się jak w kalejdoskopie i zawodników na starcie przywitały chmury i deszcz. Nie wiadomo, która pogoda lepsza – to pewnie indywidualna sprawa – czy prawie 40-stopniowy upał, czy może jednak deszcz? Jeszcze dziś wieczorem na Akademii Triathlonu przeczytacie relację i wyniki z pierwszego od wielu lat triathlonu w Poznaniu. Wcześniej przeczytajcie o tym, jak wczoraj ścigali się najmłodsi w Mini POZnań Triathlon i zobaczcie pierwsze zdjęcia z dzisiejszych startów.  

 

{gallery}poznan_lotto1_2013{/gallery}

 

W sobotę natomiast – dzień przed wyścigiem dorosłych – ponad 100 młodych sportowców w wieku od 5 do 12 lat rywalizowało w Mini POZnan* Triathlonie. Pozytywna energia zawodników i kibiców udzieliła się wszystkim. Pierwszy etap rywalizacji miał miejsce na basenie Term Maltańskich.

 

ki

 

Etap biegowy i etap rowerowy odbyły się wokół Jeziora Maltańskiego. Mali zawodnicy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe, dla których wyznaczono trasy o różnym stopniu trudności. Najmłodsi przepłynęli 25 m, pokonali na rowerze 1500 m i przebiegli 400 m. W kolejnych dwóch grupach dystans był odpowiednio dłuższy.

 

W odpowiednich kategoriach wiekowych zwyciężyli (odpowiednio 1 miejsca dla dziewczynek i chłopców):
– kategoria roczniki 2001-2003: Martyna Sobczak, Mateusz Głuszkowski;
– kategoria roczniki 2004-2005: Aleksandra Michalska, Dorian Maciejewski;
– kategoria roczniki 2006-2007: Matylda Głowacka, Jakub Kolaśniewski.

 

Dekoracja zawodnikow_Mini_Poznan_Triathlon

 

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe wręczone przez organizatorów. Każdy uczestnik mógł liczyć też na medal uczestnictwa oraz zestaw upominków.

Małych sportowców wspierały rodziny, kibicujące zawodnikom podczas każdego etapu zawodów. – Przyszliśmy całą rodziną wspierać Zosię – mówi mama dziewczynki. – Emocje są ogromne i towarzyszą nam od samego startu. Jesteśmy dumni z naszej małej zawodniczki i trzymamy za nią kciuki – dodaje ciocia.

 

Mini POZnan* Triathlon to tylko część atrakcji, jakie przewidziano dla dzieci przy okazji LOTTO POZnan* Triathlon. Dla najmłodszych tuż przy mecie Toru Regatowego Malta powstała też bezpłatna Strefa Dziecka. W sobotę i niedzielę od godz. 10 do 18 odbywają się w niej m.in. warsztaty plastyczne, gry i zabawy.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,316ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze