Seria Mistrzostw Świata WTS 2019 – terminarz i gdzie oglądać

Seria Mistrzostw Świata w Triathlonie WTS (World Triathlon Series) jest corocznym cyklem zawodów na dystansie olimpijskim. Triathloniści do pokonania 1.500 m pływania ze startu wspólnego, 40 km jazdy na rowerze w konwencji z draftingiem czyli jazdą w grupie, 10 km biegu lub o połowę krótszy dystans sprinterski. Seria liczy dziewięć startów, osiem indywidualnych i jeden Sztafeta Mix. Ostatni wyścig to Wielki Finał. Na koniec sezonu triathlonista z największą liczbą punktów zostaje Mistrzem Świata. Łączna pula nagród WTS opiewa na 3 miliony dolarów.

Zawody będzie można oglądać na stronie www.triathlonlive.tv po wykupieniu rocznego abonamentu w wysokości $33,20. W tej cenie otrzymujemy transmisję na żywo ze wszystkich dziewięciu wyścigów, najwyższej jakości obraz, ujęcia z wody, lądu i powietrza. Możliwość odbioru na urządzeniach mobilnych. Jeżeli spóźnisz się z relacją na żywo nic nie przepada bo można obejrzeć ponownie w dowolnym czasie.

Tradycyjnie już na początku marca przeniesiemy się do Abu Dhabi. Jak co roku następują drobne zmiany w lokalizacjach. W tym sezonie z cyklu wypadnie Gold Coast. Pojawi się za to wyścigi w Nottingham i Lozannie, gdzie odbędzie się Wielki Finał.

A oto dziewięć miast, które w tym roku będą gościły najlepszych triathlonistów na świecie.

Fot. ITU

Abu Dhabi, ZEA 8-9 marzec

Abu Dhabi to stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich z historią sięgającą 3000 r. p.n.e. W mieście widać tradycje arabskie znacznie bardziej niż w nowoczesnym Dubaju. Rozwój miasta nastąpił w związku z wydobyciem ropy naftowej. Miasto jest znane z Grand Prix Abu Dhabi Formuły 1. Zjednoczone Emiraty Arabskie przyciągają uwagę wyjątkową architekturą, w Abu Dhabi znajduje się najbardziej luksusowy hotel na świecie Emirates Palace oraz najbardziej pochylony wieżowiec, jego odchylenie od pionu wynosi 18 stopni, jest to 4,5 razy więcej od Krzywej Wieży w Pizie. Triathloniści rywalizujący w zawodach będą przejeżdżali przez tor formuły 1 Yas Marina Circuit oraz wokół centrum rozrywki Ferrari World.

Fot. ITU

Bermudy 27-28 kwiecień

Bermudy kojarzone są z białymi dachami i pastelowymi kolorami domów. Na wyspach nie ma przemysłu ciężkiego, a głównym źródłem dochodów jest turystyka. Najchętniej odwiedzane są oczywiście piękne plaże. Popularną aktywnością jest nurkowanie na pobliskich rafach koralowych. Na Bermudach mieszka Mistrzyni Świata w triathlonie Flora Duffy.

Fot. ITU

Jokohama, Japonia 18-19 maj

Wraz z Tokio tworzy potężne megapolis – jedno z największych na świecie. Nowoczesna architektura miasta udowadnia, że znajduje się w najbardziej uprzemysłowionym państwie świata pod względem technologii i cybernetyki. Miejscowe Muzeum Sztuki posiada bogate zbiory takich malarzy jak Picasso, Dali czy Cezanne. Landmark Tower to najwyższy budynek w mieście, w którym znajduje się jedna z najszybszych wind na świecie, poruszająca się z prędkością 45 km/h na wysokość 750 m.

Fot. ITU

Leeds, Wielka Brytania 8-9 czerwiec

Leeds gwarantuje ciepłe przywitanie i kosmopolityczną atmosferę, oferując dostatek barów, restauracji, teatrów i innych rozrywek. Miasto jest zdobywcą tytułów “Najlepsze Miasto w Wielkiej Brytanii” oraz “Ulubione Miasto w Wielkiej Brytanii”. Jest najszybciej rozwijającym się miastem Zjednoczonego Królestwa jak również jest to najlepszy ośrodek uniwersytecki w kraju.

Fot. ITU

Sztafety Mix – Nottingham, Wielka Brytania 15 czerwiec

To będzie druga edycja ITU Mixed Relay World Series Nottingham. Drużyna sztafet mix składa się z dwóch mężczyzn i dwóch kobiet. Każdy zawodnik z osobna ma do ukończenia dystans supersprinterski: 300 m pływania, 7 km roweru i 1,5 km biegu.
Czy wiesz, że według legendy to tutaj działał Robin Hood? W Nottingham znajduje się najstarsza oberża w kraju datowana na 1189 rok – Trip to Jerusalem.

Fot. ITU

Montreal, Kanada 28-29 czerwiec

Montreal pomimo, że leży w Kanadzie jest drugim francuskojęzycznym miastem na świecie, zaraz po Paryżu. Leży na wyspie nad ważną pod względem gospodarczym rzeką Świętego Wawrzyńca. W mieście powstał największy ogród botaniczny na świecie – Biodome. We wschodniej części miasta znajduje się stadion olimpijski zbudowany na potrzeby igrzysk w 1976 roku.

Fot. ITU

Hamburg, Niemcy 6-7 lipiec

Hamburg jest drugim największym miastem w Niemczech po Berlinie, w mieście znajduje się największy port morski w kraju. Położony jest nad rzeką Łabą. Pomimo swojej wielkości w Hamburgu nie ma wieżowców. Najwyższe budynki sięgają wysokości 10 piętra. Hamburg zajmuje pierwsze miejsce w Europie i drugie na świecie pod względem liczby znajdujących się w mieście konsulatów. No i jak myślicie, skąd wziął się hamburger? Właśnie od befsztyka po hambursku czyli kotleta z siekanej wołowiny.

Fot. ITU

Edmonton, Kanada 20-21 lipiec

Edmonton znajduje się w zachodniej części Kanady. Mówi się, że stamtąd wszędzie jest daleko. W związku z tym miasto stało się samowystarczalne pod względem rozrywki. Edmonton jest znane jaki “Festiwalowe Miasto Kanady”. Miasto gości ponad 30 festiwalów rocznie. Znajduje się tam największa galeria handlowa na świecie West Edmonton Mall z ponad 800 sklepami, 110 restauracjami, parkiem wodnym, parkiem rozrywki, mini-golfem, salami kinowymi a to wszystko pod jednym dachem. Będąc w Edmonton warto wybrać się na trekking w góry Canadian Rockies.

Fot. ITU

Wielki Finał – Lozanna, Szwajcaria 29-01 sierpień

Lozanna to najpopularniejszy region turystyczny położony nad Jeziorem Genewskim. Miasto wybudowano na trzech wzgórzach, w otoczeniu winnych pagórków. W Lozannie znajduje się siedziba Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz Muzeum Olimpijskie.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane