Sezon IRONMAN 2013 rozpoczęty!

U nas zima, walka z motywacją do wyjścia na jakikolwiek trening, a profesjonaliści mają już za sobą pierwszy start w zawodach z cyklu Ironman w 2013 roku. W Pucon, malowniczej miejscowości w Chile, na dystansie 70.3 triumfował Brazylijczyk Reinaldo Colucci, wyprzedzając zaledwie o kilka sekund Daniela Fontanę. Wśród kobiet historyczny dla swojego kraju sukces odniosła Chilijka Valentina Carvallo. Colucci na początku biegu utrzymywał przewagę 3 minut nad goniącym go Fontanem, jednak z każdym kilometrem walka stawała się coraz bardziej zacięta, a dystans między dwoma zawodnikami się zmniejszał. Po wspaniałym pościgu wygrał prowadzący Brazylijczyk, który zaledwie o 2 sekundy pokonał ambitnego Włocha. Na trzeciej pozycji uplasował się Chilijczyk Felipe van de Wyngard, dla którego był to dopiero czwarty raz, gdy znalazł się z pierwszej dziesiątce zawodów z cyklu Ironman w Pucon.

 

Pierwsza 10 mężczyzn

1.  Reinaldo Colucci BRA – 4:04:12
2.  Daniel Fontana  ITA/ARG – 4:04:15
3.  Felipe van de Wyngard  CHI
4.  Santiago Ascenco  BRA
5.  Mario de Elias  ARG
6.  Guillerme Manocchio BRA
7.  Luke McKenzie  AUS
8.  Lucas Cocha  ARG
9.  Ben Hoffman  USA
10. Marcel Zamora  ESP

Wśród kobiet nie miała sobie równych przedstawicielka gospodarzy, Valentina Carvallo z Chile. Udowodniła tym, że jej zeszłoroczny sukces (2 miejsce) w Pucon nie był przypadkiem. Z pewnością na jej postawę wpłynęła niesamowita postawa kibiców, których doping pozwolił wygrać jej z główna rywalką, Amerykanką Sarą Piampiano. Trzecie miejsce wywalczyła Federia Fontini z Urugwaju. Ona również może zaliczyć występ do udanych, albowiem była to najlepsza lokata jaka zajęła w swojej karierze na dystansie 70.3.

 

Podium kobiet

 

1.  Valentina Carvallo CHI
2.  Sarah Piampiano USA
3.  Federia Frontini URU

Zawody Agrosuper Ironman 70.3 odbyły sie w Pucan już po raz szósty. Pierwszy triathlon, na krótszym dystansie, miał miejsce w 1984 roku. To tutaj startowali tacy zawodnicy jak Paula Newby Fraser, Mark Allen, Lori Bowden, Chris McCormack czy też Peter Reid. Cała okolica, jak i same trasy zawodów są spektakularne. Pływanie odbywa się na jeziorze Villarica (1 pętla w kształcie litery „M”, gdzie w połowie trasy zawodnicy na moment opuszczają akwen). Pętle rowerowe są dwie i wiodą tuz obok słynnego wulkanu noszącego tę samą nazwę, co jezioro. Najbardziej wymagająca jest trasa biegowa, która ma kilka wzniesień i wiedzie ulicami Pucon.

 

Oficjalne wyniki na stronie www.ironman.com

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane