Siódmiak przedłuża zwycięską passę! [Wyniki River Triathlon Międzychód]

Samsung River Triathlon Series to cykl imprez organizowanych na rzece Warta. W ten weekend zawodnicy zawitali do Międzychodu, gdzie rywalizowali na dystansach 1/8 IM oraz 1/4 IM.

Siódmiak wygrywa 1/4 IM

Kacper Stępniak rozpoczął najlepiej rywalizację na dystansie 1/8. Pływanie pokonał w czasie 00:07:58. Kilkanaście sekund gorszy był Igór Siódmiak, a 3. czas miał Łukasz Kalaszczyński.

W dalszej części dystansu na prowadzenie wyszedł Siódmiak, który miał najlepszy czas bieganiu. Przejął tam prowadzenie i nie oddawał go już do końca. Na metę wpadł z czasem 01:49:08. Na 2. miejscu Kacper Stępniak (01:50:25), a 3. miejsce zajął Łukasz Kalaszczyński (01:51:39).

Siódmiak kontynuuje swoją zwycięską passę. Tydzień temu zwyciężył podczas Triathlove Bory Tucholskie Cekcyn, a na początku sierpnia wygrał 1/8 IM w ramach LA RIVE Triathlon Grudziądz. Zawodnik triumfował już także w River Series – wygrał 1/8 IM w Koninie.

Kotfica nie daje szans rywalkom

Pośród kobiet najlepiej rywalizację rozpoczęła Paulina Kotfica. Zawodniczka ze Świebodzic miała czas 00:08:41 na pływaniu i już na samym początku wypracowała sobie około 20 sekund przewagi nad Anną Peterek.

Koftica miała najlepszy czas pośród kobiet na rowerze, przewagę powiększyła jeszcze podczas biegania i ukończyła całą trasę w czasie 02:06:54. Na 2. miejscu Ania Nowak, która zakończyła z czasem 02:14:59. Zawodniczka ta otrzymała 2 minuty kary za drafting. Podium uzupełniła Anna Peterek z czasem 02:17:15.

Marcinek, Bodnar i Kurochkin powalczyli o zwycięstwo na 1/8 IM

Trochę ciekawych nazwisk mieliśmy również na dystansie 1/8 IM, bo startowali między innymi Tomasz Marcinek i Maciej Bodnar. Pływanie świetnie zaczął Sergiy Kurochkin.

Zawodnik z Ukrainy stracił jednak kilkanaście sekund na T1, a następnie miał 5. czas na rowerze. Marcinek i Bodnar pojechali w czasie poniżej 32 minut i to między nimi rozegrała się walka na biegu. Tutaj nieco lepszy czas miał Marcinek (00:17:29), który pobiegł najlepiej w całej stawce.

Tomasz Marcinek zajął 1. miejsce, kończąc z czasem 00:55:17. Maciej Bodnar uplasował się na 2. miejscu z czasem 00:56:07, a 3. miejsce zajął Sergiy Kurochkin z czasem 00:56:33.