Skandynawia kontra reszta świata. PTO ogłasza zawodników Asian Open

Kristian Blummenfelt, Gustav Iden oraz Magnus Ditlev to 3 najwyżej sklasyfikowanych zawodników, którzy w połowie sierpnia wystąpią w Singapurze na pierwszym Asia Open. Jacy zawodnicy spróbują pokrzyżować plany świetnym Skandynawom?

Dzisiaj PTO ogłosiło nazwiska wyścigu PTO Asia Open. Zawodnicy w Singapurze spotkają się pierwszy raz, a trzech najwyżej sklasyfikowanych uczestników to Kristian Blummenfelt, Gustav Iden oraz Magnus Ditlev.

Szalony plan Blummenfelta

Niedawno pisaliśmy o harmonogramie Kristiana Blummenfelta, który w sierpniu zamierza w zaledwie kilka dni pokonać tysiące kilometrów. Wystąpi w trzech różnych wyścigach. Norweg zacznie od olimpijskiego eventu testowego w Paryżu (18 sierpnia), następnie poleci na PTO Asia Open w Singapurze, aby zaledwie dwa dni później (27 sierpnia) powalczyć o obronę mistrzostwa świata na połówce w Lahti.

Chcę ścigać się z najlepszymi zawodnikami, gdzie stawka i pula nagród są wysokie. Takim cyklem jest PTO Tour, a Asia Open będzie dla mnie doskonałą okazją na świetny występ. Jak powiedziałem wiele razy – kocham wygrywać i nienawidzę przegrywać – powiedział Blummenfelt.

Neumann powalczy o drugi triumf

Max Neumann nie znalazł się na liście PTO USA Open, ale zobaczymy go w Singapurze. Australijczyk wygrał inauguracyjny European Open, który określił mianem największego sukcesu w karierze.

PTO European Open na Ibizie to najważniejszy wynik w mojej karierze. Okazja na to, aby sprawdzić się w Singapurze z najlepszymi na świecie, jest tym, czego oczekuję. Kluczem jest świeżość – nie możesz za często się ścigać i zbyt mocno trenować – powiedział. Neuman dodał, że nie ścigał się od Ibizy i trenował w Australii. Taki harmonogram dał mu triumf w Hiszpanii, a więc teraz również jest dobrej myśli.

W Singapurze zobaczymy również rekordzistę i zwycięzcę Challenge Roth Magnusa Ditleva, który będzie miał okazję na pierwszy triumf w PTO Tour. Pojawi się też Sam Long. Organizatorzy podali na razie 14 z 20 nazwisk zawodników. Dwa kolejne miejsca otrzymają zawodnicy najwyżej sklasyfikowani w PTO, a w piątek przyznane zostaną 4 dzikie karty. Wyścig mężczyzn zaplanowano na 20 sierpnia. Start o 9:15 czasu polskiego. Relacja będzie dostępna na kanale Eurosport.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,456ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze