Skandynawska dominacja w rankingu PTO. Zwycięstwo Blummenfelta

Poznaliśmy również najlepszych zawodników rankingu PTO. Zwycięzcą został Kristian Blummenfelt, który najlepszy wynik punktowy uzyskał nie za swoje zwycięstwa, ale 3. miejsce w Konie. Dwóch Polaków w najlepszej setce rankingu!

Doskonałe i regularne wyniki w dużych imprezach dały zwycięstwo w rankingu PTO. Kristian Blummenfelt z Norwegii uzyskał 118,79 pkt, co dało mu 1. miejsce w 2022 roku. Zawodnik otrzyma od organizacji 100.000$!

Triumf Norwega nie jest zaskoczeniem. W maju zdobył mistrzostwo świata w St. George. Później dołożył jeszcze 3. miejsce na Hawajach (właśnie za tę imprezę otrzymał najwięcej punktów), a sezon zakończył wygraną w mistrzostwach 70.3 w St. George.

Blummenfelt wyprzedził swojego krajana Gustava Idena. Drugi z Norwegów został na Hawajach mistrzem świata i właśnie za ten występ otrzymał aż 120,79 pkt. Ciekawostką jest, że dwa lata temu Iden zajął 3. miejsce, a rok temu ranking wygrał – skompletował swoistego hattricka.

Na 3. miejscu Magnus Ditlev. Duńczyk w połowie roku wygrał Challenge Roth. W kolejnych miesiącach notował inne dobre wyniki. Zajął 2. miejsce podczas US Open i zdobył brązowy medal na hawajskich mistrzostwach świata.

Pewnym zaskoczeniem może być 4. miejsce Maksa Neumanna. Zawodnik z Australii zajął również 4. miejsce w Konie, ale sporo punktów uzyskał także za zwycięstwo podczas IM Australia na początku grudnia. To dało mu awans o kilka pozycji i miejsce tuż poza podium.

W TOP10 jeszcze Lionel Sanders (6. miejsce) oraz Joe Skipper (9. miejsce) i Sam Long, który zajął 10. miejsce.