Skład Kadry i kryteria kwalifikacji na zawody mistrzowskie – PZTri

Polski Związek Triathlonu ustalił kryteria kwalifikacyjne na zawody mistrzowskie w 2016 roku w kategorii seniorów oraz skład Kadry Narodowej na pierwsze półrocze 2016 roku. Poniżej prezentujemy treść uchwał podjętych przez Zarząd PZTri 19 grudnia. 

 

Mistrzostwa Europy Lizbona 2016
Na ME Lizbona 2016 PZTri planuje powołać reprezentację liczącą do trzech zawodniczek i do dwóch zawodników, w miarę dostępności miejsc na listach startowych. Przy doborze składu PZTri będzie się kierować następującymi kryteriami:

– w pierwszej kolejności PZTri wyśle zawodniczki A. Jerzyk i M. Cześnik, pod warunkiem że zajmą miejsca 1-30 w zawodach serii Mistrzostw Świata lub miejsca 1-20 w serii Pucharu Świata,

– w drugiej kolejności PZTri wyśle pozostałe zawodniczki i zawodników, którzy zajęli miejsca 1-30 w zawodach serii Mistrzostw Świata lub 1-20 w serii Pucharu Świata,

– w dalszej kolejności PZTri wyśle zawodniczki i zawodników, którzy zajęli miejsca 1-8 podczas Pucharu Europy w Quarteirze.

 

O kolejności zgłoszeń do serii WTS i serii PŚ będzie decydował ranking międzynarodowy. O kolejności zgłoszeń do PE w Quarteirze będzie decydowała kolejność z Mistrzostw Polski Przechlewo 2015. Okres kwalifikacji kończy się 17.04.2015, a ostatnim kwalifikującym PŚ jest PŚ w Chengdu (Chiny). W przypadku nie spełnienia przez żadną zawodniczkę, ani żadnego zawodnika kryteriów powyżej PZTri powoła na ME jedną zawodniczkę i jednego zawodnika decyzją Zarządu, na podstawie rekomendacji Działu Szkolenia. Udział w akcjach szkoleniowych będzie wymagał ważnej rocznej licencji PZTri (indywidualnej, klubowej, trenerskiej), aktualnych badań lekarskich, podpisania porozumienia z PZTri w sprawie praw i obowiązków zawodnika oraz aktywnego uczestnictwa we współzawodnictwie krajowym (Mistrzostwa Polski, Puchar Polski).

 

PZTri ustalił również skład Kadry Narodowej Seniorów i Juniorów:


„Do Kadry Narodowej Seniorów na pierwszą połowę roku 2016, na podstawie „Kryteriów kwalifikacyjnych do szerokiej kadry na ME w Lizbonie” z dnia 27.06.2015, Zarząd Polskiego Związku Triathlonu powołuje:

– Agnieszkę Jerzyk,
– Małgorzatę Szczerbińską,
– Magdalenę Mielnik,
– Paulinę Kotficę,
– Sylwestra Kustera,
– Mateusza Kaźmierczaka,
- Tomasza Brembora,
- Dariusza Kowalskiego.

Dodatkowo Zarząd PZTri do Kadry Narodowej Seniorów na 2016 rok powołuje:
– Marię Cześnik,
– Paulinę Klimas.

Do Kadry Narodowej Juniorów na na pierwszą połowę roku 2016, na podstawie „Kryteriów kwalifikacyjnych do szerokiej kadry na ME w Lizbonie” z dnia 27.06.2015, Zarząd Polskiego Związku Triathlonu powołuje:
– Aleksandrę Sikorę,
– Urszulę Olejniczak,
– Michała Oliwę,
– Kamila Damentkę.

Powiązane Artykuły

5 KOMENTARZE

  1. Zapewne pojada obie, Agnieszka wystartuje z elitą a Małgosia z amatorami przecież to osobne starty podobnie jak starty kwalifikacyjne na WTS. W tej chwili to nawet Agnieszka moze mieć problem dostać sie na listę startów WTS bo jest kiepska. Pozostałe dziewczyny no moze Maria jeszcze wystartuje, moga WTS oglądac w tv.

  2. Hmm… To kto pojedzie do Lizbony, jeśli w zawodach serii Mistrzostw Świata Agnieszka będzie 30sta, a np. Małgosia 10ta?

  3. Dobrze ze sa ustalone zasady teraz należy sie ich trzymać a wtedy nie bedzie takich kontrowersji jakie były przy powoływaniu do Baku i do Genewy. A poziom kadry jest jaki jest trzeba szkolić młodych bo to przyszłość bo wieloletni kadrowicze juz nic nie zawojują ale na wyborach mogą o wielu sprawach decydować.

  4. A jaki to wynik międzynarodowy zrobili Kazik Kuster Cześnik i Jerzyk ? Za granicą są też słabi albo i bardzo słabi i nie włączają się do walki o zwycięstwa a jedynie o ukończenie bez dubla. Przy tym układzie powinien być też Jaskółka weteran jak Cześnik ale w Polsce pozostałych leją.

  5. Hehea.Powołuje się zawodniczke z 7miejsca do kadry seniora.Co z tego ze MP u23.A no tak pewnie argumenty za się pojawią.Co to mnie obchodzi.Powołuje się kadrę na podstawie wyników MP.Widocznie od lat nikt się niczego nie nauczył.Dlaczego nie bierze się wyników zz zawodówmiędzynarodowych I na tej podstawie się wybiera.Kazik,kuster,Jerzyk,Czesnik jak najbardziej reszta sorry zróbcie wynik zagraniczny i potem możecie nazwać się kadrowiczami.Czekamy na wyniki,bo szkolenie to nie chyba do kolejnych Mistrzostw Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,564FaniLubię
993ObserwującyObserwuj
290SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X