Sławski Festiwal Triathlonu – 20 lat – zapisy ruszyły

22-23 lipiec Festiwal Triathlonu „Droga do Ironmana” Sława 2017 – dwudniowe święto triathlonu dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Sława, pięciotysięczne miasteczko po raz dwudziesty będzie gościć polskich triathlonistów i zaprasza wszystkich tych, którzy chcieliby być z nami. Na tą okrągłą rocznicę przygotowane jest coś czego jeszcze prawdopodobnie w Polsce nie było. A mianowicie triathlon na dystansie ⅓ Ironmana, czyli 1.266 metrów pływania, 60 kilometrów roweru oraz 14,065 kilometra biegu. Sławski festiwal triathlonu organizowany jest przez chodzącą legendę polskiego triathlonu – Jerzego Górskiego.

 

Sławski Festiwal Triathlonu 2017 dystanse.jpg

Na sobotę organizatorzy zaplanowali aquathlon dla dzieci od 2 do 15 lat. W niedzielę zawodników czeka ⅓ Drogi do Ironmana oraz Pierwszy krok do Ironmana. Pierwszy krok do ironmana to dystans jeszcze krótszy, stanowiący zaledwie 1/9 pełnego ironmana.

Trasa pływacka poprowadzona jest jedną pętlą w Jeziorze Sławskim. Spodziewamy się temperatury wody w okolicy 18-22°C więc pianki będą dozwolone. Rower odbędzie się w konwencji bez draftingu. Na całej trasie ruch drogowy będzie zamknięty. Trasa rowerowa jest płaska i szybka. Trasa biegu jak co roku została wytyczona ścieżkami ośrodka oraz parkiem i lasem. Nawierzchnia to kostka brukowa około 500 m, a pozostała część trasy to szuter i dukty leśne. Pętla posiada jeden podbieg długości około 100 m i nachyleniu do 3,5%.

 

Sławski Festiwal Triathlonu 2017 mapka.jpg

Zdobywcy miejsc I-III w klasyfikacji Open mężczyzn i kobiet na dystansie 1/3 drogi do Ironmana otrzymają nagrody finansowe i puchary. Wysokość nagród finansowych wynosi:
I miejsce 1500 zł
II miejsce 1100 zł
III miejsce 800 zł

 

Strona internetowa Festiwalu Triathlonu w Sławie

www.triathlonslawa.pl

 

Zapisy na zawody:

http://zapisy.sts-timing.pl/186/

 

Sławski Festiwal Triathlonu 2017 Jerzy.jpg

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Organizator ma jakiś problem z określeniem x-lecia triathlonu w Polsce i Sławie. Mam spodenki sprzed czterech lat z XXX-lecia polskiego triathlonu i tri Sława. Rok temu chyba obchodził XXV-lecie. W tym roku XX-lecie. Niech się w końcu zdecydują, ciężko mieć co rok okrągłą rocznicę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane