Sławy światowego triathlonu na 25-lecie ITU.

Rok 2014 to nie tylko trzydzieści lat polskiego triathlonu. 1 września będziemy świadkami uroczystości 25 rocznicy powstania ITU. Miedzynarodowa Unia Triathlonu przygotowała z tej okazji wyjątkowe wydarzenie. Podczas Wielkiego Finału Serii Mistrzostw Świata w Edmonton zostanie otwarta „Hall of Fame” – Izba pamięci, muzeum sławy światowego triathlonu, w którym każdego roku będą pojawiać się kolejne nazwiska zasłużonych dla tej dyscypliny. Prezydent ITU, Pani Marisol Casado podkreśliła w rozmowie z triathlon.org : „Bez pracy, wsparcia i poświęcenia zawodników, trenerów, działaczy i wolontariuszy przez ostanie ćwierć wieku, nie bylibyśmy tu, gdzie dziś jesteśmy. Nadszedł czas, aby wyróżnić tych, którzy budowali ten sport od podstaw, dzięki czemu jesteśmy w stanie tak rozwijać naszą wspaniałą dyscyplinę”. 

 

Już niedługo powstanie lista 25 nazwisk osób, z którym maksymalnie 9 zostanie nominowanych do umieszczenia w Muzeum załużonych dla triathlonu. Nominacje zostaną podzielone na kategorie: elita kobiet, elita mężczyzn i kategorię za całokształt dokonań. Lista, za której przygotowanie będzie odpowiedzialne ITU, zostanie ogłoszona już niedługo, bo 30 czerwca. Cermonia otwarcia będzie miała miejsce podczas zamkniętej uroczystości dla 4 tysięcy sportowców i działaczy zaproszonych na Wielki Finał w Edmonton.

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane