Śmierć Polaka na IRONMAN 70.3 Barcelona 

Podczas zawodów IRONMAN 70.3 Barcelona miał miejsce tragiczny wypadek. Jednym z jego uczestników był Polak. Mimo pomocy medycznej triathlonista zmarł. 

ZOBACZ TEŻ: Wypadek na trasie IM Hamburg. Nieoficjalnie: nie żyje motocyklista, kolarz w stanie ciężkim

IRONMAN 70.3 Barcelona – śmiertelny wypadek

Na etapie rowerowym zawodów IRONMAN 70.3 Barcelona dwóch triathlonistów zderzyło się ze sobą. Jednym z uczestników zdarzenia był Polak. Chwilę po wypadku mężczyzna otrzymał pomoc medyczną, a następnie został przetransportowany do pobliskiego szpitala.

Kilka godzin później mimo „najlepszych starań medycznych” zmarł. Drugi z zawodników nie odniósł poważniejszych obrażeń, a jego stan jest dobry. IRONMAN poinformował o zdarzeniu w oficjalnym oświadczeniu. 

Z najgłębszym żalem informujemy o śmierci uczestnika triathlonu IRONMAN 70.3 Barcelona. Podczas części rowerowej wyścigu dwóch zawodników uczestniczyło w wypadku. Jeden z zawodników doznał poważnego zderzenia. Otrzymał opiekę medyczną na miejscu, a następnie został przetransportowany do pobliskiego szpitala, gdzie kontynuował leczenie. Pomimo najlepszych starań medycznych, zawodnik zmarł kilka godzin później. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom zawodnika i będziemy nadal oferować im nasze wsparcie w tym trudnym czasie. Drugi zawodnik, który również został przewieziony do szpitala w celu oceny i leczenia, został zwolniony z obrażeniami niekrytycznymi. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. Dziękujemy personelowi bezpieczeństwa i ratownikom, którzy szybko pracowali, aby zapewnić obu sportowcom wsparcie medyczne – możemy przeczytać w oświadczeniu. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane