Specjalnie dla Akademii: Sauerland i Netter o Hawajach.

Z pewnością jeszcze przez kilka dni, może tygodni, będą docierać do nas echa przepięknych zawodów Ironman World Championship na Hawajach – relacje, podsumowania, analizy i wrażenia zawodników. W Akademii Triathlonu będziemy Was o wielu takich sprawach informować. Zgodnie z obietnicą czas dzisiaj na ocenę zawodów okiem trenerów i ekspertów. Na prośbę Akademii Triathlonu wyścig na bieżąco śledził i analizował znany Wam doskonale były trener kadry narodowej Piotr Netter, a w Kona, będąc na trasie zawodów – Piotr Sauerland, szef ekipy Sauerland-Team, były trener Grzegorza Zgliczyńskiego (16 miejsce na Hawajach w 1991 roku),  trener takich zawodników jak Alexander Taubert (Hawaje – 6 miejsce w ’96, 9 miejsce w ’97, 5 miejsce w 2002, 4 miejsce w 2004), czy Clemens Coenen Mistrz Świata Amatorów 08:52:21 z 2008 roku.

 

Zawody ocenia Piotr Netter

 

netter susz

 

{enclose netter_hawaje_resume.mp3}

Piotr Sauerland, który był na trasie zawodów w Kona, rozmawiał między innymi czołówką zawodników. Faris Al-Sultan stwierdził, że w tym roku była szansa na „złamanie” 8 godzin! Posłuchajcie, co o zawodach mówi Piotr Sauerland

 

peter          sauer1

 

{enclose sauerland_resume1.mp3}

 

Nie udało się również innemu z czołówki – Andreas Raelert wymieniany był wśród pretendentów do tytułu, ale o wszystkim zadecydował zbyt szybki początek biegu. Wszystko tego dnia udało się natomiast Chrissie Wellington, która po wypadku wydawała się być daleko od mistrzowskiej formy.

 

raelert roth     chrissie roth

 

{enclose sauerland_resume2.mp3}

Pamiętajmy, że w zawodach brało udział pięcioro Polaków. Ich wyniki już zamieściliśmy na stronie. W tym roku na Hawaje zakwalifikowali się: Lidia Fuhme (Rękas), Alicja Medak i Rafał Medak, Michael Walder i Rafał Herman. Ten ostatni mieszka i trenuje w Warszawie, pozostali w Londynie i Nowym Jorku. Piotr Netter ocenił najbardziej wartościowy występ pod względem sportowym.

 

{enclose netter_hawaje_polacy.mp3}

 

{gallery}lidia_resume{/gallery}

 

Gratulujemy zawodów i zapraszamy na wyścig do Polski.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane