Dystans olimpijski, to najpopularniejszy dystans triathlonowy na świecie. Składa się z 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu. Jego największym atutem jest to, że można go rozegrać na dwa sposoby (z draftingiem lub bez) i potraktować jako element przygotowania do sezonu na dłuższych dystansach, a dla osób, które nie myślą o połówce, czy pełnym dystansie Ironman jako głównym celu triathlonowej podróży. Czas rozgrywania tego dystansu jest różny w zależności od poziomu zaawansowania zawodnika. Najlepsi na świecie potrafią ukończyć takie zawody w 1 godz. i 45 minut, natomiast początkującym osobom zajmuje to nawet do 4 godzin!
Młodszy brat „olimpijki” – dystans sprinterski, w którym triathloniści mają do pokonania 0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu, zyskuje coraz większą sławę, nie tylko na najbardziej prestiżowej serii Mistrzostw Świata organizowanych przez federację ITU (International Triathlon Union), ale przede wszystkim wśród osób, które chcą po raz pierwszy spróbować wyzwania, jakim jest ukończenie TRI imprezy! Niezwykła dynamika tego dystansu jest jego głównym atutem, ale jest jeszcze jeden mocny punkt sprintu – JEST ON DLA KAŻDEGO!
Zaczynasz przygodę z triathlonem? Chcesz ukończyć swoje pierwsze zawody? Jeśli na jedno z powyższych pytań Twoja odpowiedź brzmi TAK, to właśnie dla takich osób jak Ty, specjaliści z Labosport Polska przygotowali program treningowy, który doprowadzi Cię do debiutu. Rozpoczynając od 22 lutego zostaje dokładnie 12 tygodni do oficjalnego otwarcia sezonu triathlonowego w Polsce, które odbędzie się 15 maja 2016 roku w Olsztynie podczas pierwszego etapu cyklu Elemental Tri Series.
Poniżej przedstawiamy pierwsze 4 tygodnie dla „sprinterów” 🙂 , natomiast plan dla „olimpijczyków” znajdziecie na oficjalnej strony cyklu www.triathlonseries.pl . POWODZENIA!
POBIERZ PLAN TRENINGOWY DO DYSTANSU SPRINTERSKIEGO W WERSJI PDF
ZOBACZ NA STRONIE CYKLU ELEMENTAL TRI SERIES PLAN TRENINGOWY DO DYSTANSU OLIMPIJSKIEGO
Po kliknięciu w konkretną część planu zostaniecie odesłani to pliku PDF.
Druga część planu dostępna będzie zarówno na portalu Akademia Triathlonu jak i na stronie cyklu już 17 marca, natomiast ostatnia część opublikowana zostanie 14 kwietnia. O efektach treningu poinformujcie nas w komentarzach 15 maja 😉
Zakładając, że to programy dla osób początkujących- może jakaś legenda do oznaczeń w planie? 🙂