Starogard Gdański gotowy na zawodników LOTTO Triathlon Energy

Czas na drugą odsłonę LOTTO Triathlon Energy. Tym razem 450 zawodników będzie rywalizować w stolicy Kociewia – Starogardzie Gdańskim. To jedne z niewielu zawodów w Polsce, gdzie triathloniści muszą zmierzyć się z dwiema strefami zmian. Na liście startowej kilka gorących nazwisk.

Po sukcesie Lotto Triathlon Energy w Gniewinie czas na Starogard Gdański. 16 czerwca 2017 roku spotykamy się na kolejnej odsłonie cyklu. Tym razem wyjątkowo w sobotę, a nie w niedzielę. Udział w LOTTO Triathlon Energy zapowiada Mateusz Petelski, który będzie rywalizował na dystansie 1/2 Ironmana. Piszemy zapowiada, bo to trzecia próba startu w Starogardzie Gdańskim. Mateusz jest jednym z najlepszych zawodników na tym dystansie w Polsce.

– Start w Starogardzie Gdańskim w tej części sezonu jest dla mnie najważniejszym startem – mówi Mateusz Petelski, który reprezentuje team GVT, najsilniejszą drużynę w Polsce. – Tym razem będę i liczę na doping mojej rodziny.

Kolejnym mocnym zawodnikiem, które będziemy mogli podziwiać jest Tomasz Spaleniak z Endure Team. Triathlonista pokazał moc w ubiegłym roku wygrywając klasyfikację generalną na dystansie 1/4 IM w cyklu Triathlon Energy 2017.
I tym razem zobaczymy go na popularnej ćwiartce.

Kto jeszcze? Na listach startowych jest ponad 400 nazwisk. Warto podkreślić, że zawodnicy będą rywalizować na zawodach z dwoma strefami. Pływanie odbędzie się w jeziorze w Borzechowie. Tam też będzie usytuowana pierwsza strefa zmian. Następnie triathloniści na rowerach przejadą do Starogardu Gdańskiego. To będzie niepowtarzalna okazja do rozwijania dużych prędkości. Najlepsi będą jechali ze średnią prędkością ponad 40 kilometrów na godzinę. Trasa LOTTO Triathlon Energy w Starogardzie Gdańskim należy do jednej z najszybszych w Polsce. Ostatni element walki – bieg, odbędzie się tradycyjnie w centrum miasta. Meta tradycyjnie na stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny. Rywalizacja odbywać się będę na trzech dystansach: 1/2, 1/4 i 1/8 Ironmana oraz w sztafetach na każdym z nich.

– Przyjaźń Starogardu z Triatlon Energy rozpoczęła się trzy lata temu. Towarzyszył temu wielki optymizm i radość, że po 30 lata ta trudna dyscyplina sportu powróciła do naszego miasta – powiedział Janusz Stankowiak, prezydent Starogardu Gdańskiego. – Dzisiaj z satysfakcją mogę powiedzieć, że ziarno, które wtedy posialiśmy, pięknie zakiełkowało, a Starogard sprawdził się jako gospodarz tej wymagającej logistycznie imprezy. Cieszę się, że tak duże i niezwykle wydarzenie sportowe zadomowiło się w naszym mieście i że właśnie w Starogardzie ma swoich wiernych fanów. Obserwując dotychczasowe zmagania triathlonistów wiem, że to wymagająca dyscyplina sportu, która daje jednak dużo satysfakcji. Nie raz byłem świadkiem łez radości, które płynęły po twarzach wyczerpanym, ale szczęśliwym zawodnikom, wbiegającym na metę.

Starogard Gdański to miasto wielkich sportowców, z których wystarczy wymienić choćby Kazimierza Deyna, Andrzeja Grubbę, Piotr Wiśniewskiego, Oktawię Nowacką i wielu innych, którzy odnieśli sukcesy nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

– Starogard Gd. to miasto, które rozumie ducha sportowego – mówi Adam Greczyło, event dyrektor z Energy Events, firmy, która organizuje co roku imprezę. – Organizacja zawodów na dwie strefy zmian w różnych miejscach nie jest łatwa i

 

zawsze jest wyzwaniem tak samo jak triathlon. Podobnie, jak w ubiegłych latach liczymy na dobrą pogodę i doping kibiców.

Zawody w Starogardzie Gdańskim są drugą odsłoną cyklu Lotto Triathlon Energy 2018. Inauguracja miała miejsce pod koniec maja w Gniewinie. Kolejny będzie Lidzbark Welski 1 lipca, 22 lipca Bełchatów, 19 sierpnia Chełmża i zakończenie cyklu 2 września w Mrągowie.

 

Więcej informacji: www.TriathlonEnergy.pl

FB https://www.facebook.com/TriathlonEnergy/

Zapisy na www.timerecords.pl

 

Cykl LOTTO Triathlon Energy:

#1 – Gniewino LOTTO Triathlon Energy – 27.05.2018 (niedziela)

#2 – Starogard LOTTO Triathlon Energy – 16.06.2018 (sobota)

#3 – Lidzbark LOTTO Triathlon Energy – 1.07.2018 (niedziela)

#4 – Bełchatów LOTTO Triathlon Energy – 22.07.2018 (niedziela)

#5 – Chełmża LOTTO Triathlon Energy – 19.08.2018 (niedziela)

#6 – Mrągowo LOTTO Triathlon Energy – 2.09.2018 (niedziela)

 

Cykl LOTTO Duathlon Energy:

#2 – Ustka LOTTO Duathlon Energy – 16.09.2018 (niedziela)

#3 – Gniewino LOTTO Duathlon Energy – 30.09.2018 (niedziela) – Mistrzostwa Polski, dystans STANDARD

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,218ObserwującyObserwuj
318SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze