Startowali Bugdoł i Adam, Lionel Sanders gwiazdą

Czuć już coraz bardziej nadchodzący sezon. Za nami weekend pełen zawodów na całym świecie. Między innymi wyścig kolarski Paris-Roubaix, WTS Gold Coast z Agnieszką Jerzy i Marią Cześnik, o którym można poczytać na Akademii Triathlonu. Oprócz tego w tą niedzielę startowali także nasi długodystansowcy. Ewa Bugdoł rywalizowała w Ironman 70.3 Texas gdzie zajęła 14 miejsce wśród kobiet PRO, czas jaki uzyskała to 4:27:26.

 

LionelSandersGwiazda1

Kacper Adam brał udział na Majorce w Triathlon International Portocolom na dystansie 111 km czyli 1 km pływania, 100 km roweru i 10,5 km biegu, gdzie zajął 8 miejsce.

 

LionelSandersGwaizda2

Największą gwiazdą tego weekendu w triathlonie okazał się Lionel Sanders (CAD), który wygrał Ironman 70.3 Texas z czasem 3:40:30. Zawodnik ten wygrał drugie zawody z serii 70.3 IM w odstępie zaledwie jednego tygodnia. Tydzień temu jako pierwszy przekroczył metę w Kalifornii. W tym roku to już jego trzecie z rzędu zwycięstwo. Lionel nie jest najlepszym pływakiem, w Texasie wyszedł z wody na 37 miejscu z 3 min. i 30 sekund straty do pierwszego zawodnika. W części rowerowej pojechał niesamowicie mocno i uzyskał czas 1:58:09, co daje średnią prędkość 45,7 km/h. Na biegu już nie miał sobie równych, dystans półmaratonu przebiegł w 1:13:09. 

 

LionelSandersGwiazda3

zdjęcie Jason Budd/FinisherPix.com

 

Jeden z najbardziej znanych amatorów w Polsce też brał udział w zawodach w Texasie. Maciej Dowbor uzyskał czas 4:28:40 i uplasował się tuż za Ewą Bugdoł. 

 

LionelSandersGwiazda5

Powiązane Artykuły

3 KOMENTARZE

  1. Sanders był zawodnikiem, który miał swojego pacemakera na pływaniu na Hawajach. Było o tym trochę szumu w USA. To chyba pierwszy tak głośny przypadek w tej imprezie.
    Poza tym bardzo sympatyczny gość.

  2. Z relacji wiem, że był mocny boczny wiatr. Jedna pętla wzdłuż wybrzeża, płasko. Lionel Sanders przed wyścigiem mówił, że przy takich warunkach można bardzo szybko pojechać. Jak widać na wynikach, łapał wiatr w żagle 🙂 Natomiast Ewa Bugdoł napisała po wyścigu, że ten wiatr sprawiał wielu zawodnikom problemy.

  3. Jakie tam warunki na trasie rowerowej były, że takie prędkości osiągali zawodnicy z wiatrem czy z górki?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane