Stawiamy na jakość – rozmowa z Piotrem Netterem

2 grudnia ruszają zapisy do kolejnej edycji Herbalife Triathlon Gdynia, która odbędzie się w dniach 8-10 sierpnia 2014. Zapraszamy do lektury wywiadu z Piotrem Netterem, dyrektorem Imprezy.

 

W poniedziałek, 2 grudnia ruszają zapisy do Herbalife Triathlon Gdynia. Czy będą jakieś zmiany w programie zawodów?


– Tak, w 2014 roku zamiast aquathlonu zaplanowaliśmy rywalizację na dystansie sprinterskim, a więc 0,75km pływania, 20,8 km rowerem i 5 km biegiem. Zawody zostaną rozegrane w sobotę, 9 sierpnia, w przeddzień rywalizacji na głównym dystansie. Mamy nadzieję, że obydwa starty zgromadzą łącznie 2,5 tysiąca uczestników, przy czym limit na dystansie długim będzie wynosił 1500, a na sprincie 1000 osób. To nie jedyna zmiana. W 2014 roku planujemy wydłużenie pętli rowerowej na długim dystansie z 30 do 45 kilometrów. Myślę, że nie lada gratką dla uczestników naszej imprezy będzie również możliwość udziału w uroczystym, niedzielnym After Party, które odbędzie się na statku wycieczkowym w trakcie rejsu po Zatoce Gdańskiej.

 

Czy wzorem poprzednich lat będzie prowadzony program ambasadorski? Kto będzie Ambasadorem Herbalife Triathlon Gdynia w 2014 roku?


– Tego nie mogę jeszcze ujawnić, ale zdradzę, że w 2014 roku Ambasadorami Imprezy będą wyłącznie kobiety. Piękne kobiety! Ich nazwiska zostaną podane do publicznej wiadomości w styczniu. I tu niezwykle ważny komunikat dla wszystkich Pań, które chciałyby zadebiutować w triathlonie. Postanowiliśmy, że w 2014 roku jedna z Ambasadorek zostanie wyłoniona z konkursu, a zwyciężczyni tego konkursu otrzyma od nas pełne wsparcie obejmujące m.in. opiekę zespołu trenerów i dietetyka, sprzęt sportowy, odżywki, a nawet obóz przygotowawczy na Majorce! Szczegóły konkursu ogłosimy już 9 grudnia. Warto zatem śledzić naszą stronę internetową, bo taka szansa może się już nie powtórzyć!

 

2 grudnia ruszają nie tylko zapisy, ale również nowa strona internetowa zawodów. Czy i w tym aspekcie planujecie nas czymś zaskoczyć?


– Nieustannie pracujemy nad podnoszeniem jakości naszej imprezy. Wzorujemy się na najlepszych eventach triathlonowych na świecie. Nowa strona internetowa Herbalife Triathlon Gdynia ma być potwierdzeniem naszych międzynarodowych aspiracji. Przede wszystkim stawiamy na kompleksową obsługę klienta. Wraz z naszymi partnerami uruchomimy szereg usług, które ułatwią zawodnikom komfortowe przygotowania do sierpniowych zawodów. Za naszym pośrednictwem będzie można zakupić indywidualne programy treningowe i żywieniowe, bikefitting, wypożyczyć pianki pływackie. Jako pierwsza impreza triathlonowa w Polsce uruchamiamy również event shop z produktami sygnowanymi logo Herbalife Triathlon Gdynia i unikalnymi grafikami. To wszystko przygotowaliśmy na start nowej strony internetowej, ale mamy jeszcze wiele innych ciekawych i nowatorskich pomysłów, które będziemy systematycznie realizować aż do sierpnia.

 

Herbalife Triathlon Gdynia otrzymał nagrodę w plebiscycie Akademii Triathlonu za najlepszą imprezę triathlonową w Polsce. Czy myśli Pan, że w najbliższym czasie triathlon w Gdyni może zostać doceniony również poza granicami Polski?


– Już jest doceniany. Herbalife Triathlon Gdynia to impreza, w której startuje elita światowych zawodników – olimpijczyków, zwycięzców i uczestników najbardziej elitarnych zawodów na świecie. Wierzymy, że konsekwentne budowanie silnej marki Herbalife Triathlon, dbałość o najwyższą jakość organizacyjną oraz silne wsparcie sponsorów i Prezydenta Gdyni spowoduje, że w 2014 roku poziom sportowy będzie porównywalny z najlepszymi imprezami na świecie. Wynik sportowy to coś bardzo wymiernego, nie przechodzi bez echa w środowisku triathlonistów na świecie.

 

Rynek triathlonowy w Polsce dynamicznie się rozwija. Powstają nowe imprezy, pojawiają się też nowi organizatorzy. Jak Pan to ocenia?

 

– Niezwykle mnie to cieszy. Triathlon jest w natarciu i nie można tego zmarnować. Jestem związany z tą dyscypliną od ponad 27 lat i dopiero teraz spełniają się moje marzenia. Mamy już kilka imprez na europejskim poziomie, wspaniałą społeczność triathlonową i świetne perspektywy rozwoju. To napawa mnie optymizmem, również w aspekcie sportu wyczynowego. Marzę o tym, byśmy do Igrzysk Olimpijskim w Tokio dochowali się medalisty olimpijskiego. Dlatego w 2014 roku wprowadzamy w Herbalife Triathlon Gdynia nagrody finansowe dla naszych reprezentantów w tzw. klasyfikacji rozwoju polskiego triathlonu. Zachęcamy też pozostałych organizatorów, by od 2015 roku przywrócić na imprezach licencje PZTri. Pozyskane w ten sposób pieniądze trafiałyby na specjalny fundusz stypendialny dla młodych zawodników, naszych nadziei olimpijskich.

 

Dziękuję za rozmowę.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

6 KOMENTARZE

  1. „stawiamy na jakość” – ok – zacznijcie od aktualizacji strony www bo jutro zapisy a jeszcze nic nie wiadomo o opłatach – nadal terminy i ceny są na 2013r 🙂

  2. Kobiety – Ambasadorki, Jedna Wybranka, After – Party na statku niemal jak w Rejsie – 3 x TAK 🙂

  3. Dzięki tobie Piotr Triathlon się tak wspaniale rozwija w naszym kraju. Jeszcze kilka lat temu triathlon w Polsce podupadał a zawodnicy nie mieli perspektyw.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane