SteelMan MP w Triathlonie Ekstremalnym – zimowy triathlon w Kiekrzu

2 lutego w Kiekrzu, tam gdzie od 1984 roku tworzyła się historia polskiego triathlonu, współcześnie odbywa się triathlon zimową porą, pod gołym niebem. Dla najodważniejszych, co samo morsowanie to za mało organizator SteelMan Mistrzostwa Polski w Triathlonie Ekstremalnym Poznań 2019 przygotował trasę zawodów wynoszącą 300 metrów pływania, 8 kilometrów biegu i 16 kilometrów roweru. Kolejność biegu i roweru została zamieniona aby móc się ogrzać po wyjściu z lodowatej wody. Zawody ukończyło 27 osób, w tym dwie kobiety.

Aby móc przeprowadzić start organizatorzy musieli wyciąć i usunąć ponad 120 ton lodu. Na etapie pływackim zabronione było używanie ocieplanych elementów ubioru, w tym czepków neoprenowych. Natomiast na biegu był zakaz używania wkładek antypoślizgowych.

Najszybszym zawodnikiem był Paweł Bułeczka, który na mecie zaledwie o 2 sekundy wyprzedził pomysłodawcę i legendę SteelMana Arkadiusza Święcickiego.

Wyniki Steelman – Winter Triathlon 2019

Open mężczyźni
1 Paweł Bułeczka 1:14:20
2 Arkadiusz Święcicki 1:14:22
3 Andrzej Piętka 1:16:21

Open kobiety
1 Karolina Kalkowska 1:51:02
2 Eliza Promińska-Goss 2:22:41

Link do pełnych wyników: https://www.foxter-sport.pl/uploads/results/item_1028.pdf

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Zawody nie odbyły się w Kiekrzu a w Krzyżownikach. Kiekrz leży na północnym krańcu Jeziora Kierskiego, Krzyżowniki po przeciwnej – południowej stronie. Precyzując zarówno Kaskada Hotel, jak i obie trasy są zlokalizowane na terenie Poznania. 🙂 Geograficznie to Poznań Krzyżowniki, bo Krzyżowniki jako takie w swojej większej części to miejscowość należąca do gminy Tarnowo Podgórne, której Wójt objął nasze zawody honorowym patronatem. 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane