Strava aplikacją do chatowania. „Sportowcy osiągają lepsze wyniki razem” 

Strava wprowadziła nową aktualizację swojej platformy a wraz z nią kolejną funkcję – funkcję wysyłania wiadomości pomiędzy użytkownikami, tworzenia rozmów grupowych i udostępniania tras. 

ZOBACZ TEŻ: Suunto Race. Nowoczesny zegarek w konkurencyjnej cenie?

Powołując się na badania, które wykazały, że: „sportowcy osiągają lepsze wyniki razem”, Strava wprowadziła opcję wysyłania wiadomości jako: „skuteczną drogę dla sportowców do koordynowania przygód, łączenia się w celu uzyskania inspiracji lub wskazówek, dzielenia się swoją podróżą i nie tylko – wszystko w ramach ujednoliconej platformy”.

Źródło: Strava

„Katalizator połączeń i dyskusji”

Nowa funkcja wysyłania wiadomości dostępna jest zarówno dla użytkowników, którzy korzystają z darmowej wersji platformy, jak i tych opłacających abonament. Obok ikony powiadomień w aplikacji pojawił się dymek z chatem, który po rozwinięciu wygląda podobnie jak wiele innych komunikatorów takich jak np. WhatsUp. 

W ustawieniach chatu zadecydować można również kto może się z tobą skontaktować. Do wyboru są trzy opcje: 

  1. Wiadomość może wysłać tylko osoba, którą obserwujesz.
  2. Wiadomość może wysłać osoba, z która wzajemnie się obserwujecie.  
  3. Nikt nie może wysłać wiadomości. 
Źródło: DC RAINMAKER

Strava oprócz rozmów bezpośrednich stwarza również możliwości stworzenia rozmowy grupowej. Na chwilę obecną w konwersacji nie ma możliwości wysyłania zdjęć. Istnieje natomiast możliwość udostępniania przebytej wcześniej trasy i… wysyłania GIFów.

– Strava Messaging ucieleśnia zaangażowanie Stravy we wzmacnianie pozycji sportowców i wspieranie kwitnącej społeczności. To katalizator połączeń i dyskusji w czasie rzeczywistym, który zmienia doświadczenia sportowców – możemy przeczytać w komunikacie platformy. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,468ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane