Strava ma już ponad miliard zrzuconych treningów

Triathlonista z Niemiec wykonał miliardowy upload na serwis społecznościowy Strava. Symboliczny 1.000.000.000 plik z treningu został zapisany jako pływanie w basenie 1.850 metrów. Patryk, tak ma na imię triathlonista, który właśnie przygotowuje się do cross triathlonu. 

To pokazuje jak rozwinął się segment sportowych social media. W tym momencie na całym świecie Strava notuje średnio 16 uploadów z treningów na sekundę i 10 milionów każdego tygodnia. Serwis powstał 18 sierpnia 2009 roku. Pierwszego dnia pojawiło się zaledwie 50 zrzutów z aktywności sportowej. Po pierwszym miesiącu funkcjonowania portalu użytkownicy logowali już ponad 8.000 treningów dziennie. Cały rok zajęło firmie na pozyskanie takiej ilości użytkowników, którzy generowali ponad 100.000 wpisów dziennie. Na tą chwilę jest to ponad 1 milion treningów dziennie.

Tak wygląda pierwszy oficjalnie wprowadzony trening przez pracownika Stravy https://www.strava.com/activities/178

Rozwój portali społecznościowych o tematyce sportowej to z pewnością świetny motywator dla osoby aktywnej jak i dla ich znajomych. Możemy się porównać ze znajomymi, jak i sprawdzać swoje postępy. Można rzucać znajomym wyzwania lub bić rekordy danych odcinków, tak zwanych segmentów. Dodatkowa zabawa promująca aktywność fizyczną jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Takie kombajny, które analizują i podsumowują nasze treningi to przede wszystkim kopalnia statystyk, których nie bylibyśmy w stanie zliczyć w tradycyjnym zeszycie.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,468ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane