Nowości w Stravie. Pośród nich plan rodzinny, tryb nocny i sztuczna inteligencja

W najbliższych miesiącach w Strava pojawi się kilka nowości. Jedną z nich będzie tryb nocny, o który użytkownicy prosili od dłuższego czasu. Nie będzie to jednak jedyna zmiana, bo zapowiedziano też specjalny plan rodzinny dla kilku osób. Co jeszcze pojawi się w popularnej aplikacji?

ZOBACZ TEŻ: Pomiar mocy na pływaniu. Czy to się sprawdzi?

Podczas niedawnego Camp Strava zapowiedziano kilka nowości w aplikacji. Jedną z nich jest tryb nocny, który w zabawny sposób zapowiedział prezes Michael Martin. Szef Strava czytał nieprzyjemne komentarze użytkowników, którzy domagali się „night mode”. Latem ten tryb pojawi się w aplikacji. Jakich aktualizacji można się spodziewać?

Plan rodzinny i zmiany kierowane do kobiet

Jedną z ciekawszych rzeczy, która pojawi się w najbliższych miesiącach, będzie wprowadzenie planu rodzinnego. Będzie to roczne, płatne członkostwo Strava. Obejmowało będzie te same możliwości, jak plan indywidualny (wyzwania, zapisywanie aktywności, wyznaczane celów, best efforts i PR oraz wszystko inne).

Nazwa może tutaj być nieco myląca, bo w planie rodzinnym będą mogły znaleźć się 4 różne osoby, które nie mieszkają pod tym samym adresem. Członkostwo będzie więc można wykupić ze znajomymi czy nawet całkiem obcymi osobami – muszą to być osoby mieszkające w tym samym kraju. Nie podano jeszcze ceny.

Drugą zmianą będzie wprowadzenie tzw. nocne heat maps dotyczących najczęstszych tras, na których biegają i jeżdżą na rowerze użytkownicy Stravy „po zachodzie i przed wschodem słońca”. Twórcy aplikacji sugerują, że to część zmian nakierowana na użytkowniczki. Będą mogły dzięki temu wyszukać dla siebie bezpieczne trasy biegowe i rowerowe dostępne w różnych lokacjach.

Sztuczna inteligencja skomentuje treningi i wyłapie nieprawidłowości?

Dużą zmianą będzie wprowadzenie AI, czyli sztucznej inteligencji. Strava nazwała to jednak nieco inaczej, bo Athlete Inteligence. Zamysłem jest tutaj wprowadzenie, jak określiła to firma, „naukowej pomocy do twojej kieszeni”.

Athlete Intelligence ma służyć pomocą i komentarzem po każdym treningu. Po wrzuceniu aktywności do aplikacji sztuczna inteligencja przeanalizuje ją i wyświetli podsumowanie z komentarzem na podstawie tych danych. Może być bardzo przydatna dla tych, którzy nie do końca rozumieją wszystkie statystyki treningowe. Zaprezentowano również kilka przykładów:

Strava zapowiedziała jeszcze jedną ciekawą zmianę, która związana jest ze sztuczną inteligencją. Jest to system sztucznej inteligencji wykrywający wszystkie źle oznaczone i nieregularne aktywności. Opiera się na uczeniu maszynowym i jest „wytrenowany” przez miliony aktywności. Ma sprawić, że rywalizacja w klasyfikacjach Stravy będzie uczciwsza.

Wszystkie inne zmiany znajdziesz tutaj.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane