Strava zapowiada duże zmiany. Sztuczna inteligencja pomoże planować trasy

Kilka dni temu odbyła się impreza Camp Strava. Podczas jednej z prezentacji zapowiedziano szereg interesujących zmian. Jedną z nich ma być tworzenie tras z pomocą sztucznej inteligencji.

Kilka dni temu w Stanach Zjednoczonych odbyła się impreza Camp Strava. Była to konferencja, podczas której sportowcy i przedstawiciele biznesu dyskutowali o platformie. Najważniejsze było jednak ogłoszenie nowych opcji. Jakich zmian mogą spodziewać się użytkownicy? Między innymi nowych map 3D, a także pomocy sztucznej inteligencji przy planowaniu tras.

Sztuczna inteligencja wsparciem użytkownika

Jedną z ciekawszych informacji jest to, że Strava zamierza wprowadzić element sztucznej inteligencji przy tworzeniu tras.

Nie ma znaczenia czy idziesz szlakiem, czy jedziesz po asfalcie, bo w tym roku zaktualizujemy nasze tworzenie tras. Będzie oparte na sztucznej inteligencji, a ty trasę w dowolnym miejscu na świecie stworzysz jednym kliknięciem.

Co ważne, AI ma być użyte do tego, aby stworzyć jak najlepszą, a nie najszybszą trasę. Sztuczna inteligencja pokaże popularne trasy, ale aplikacja będzie też pamiętała stare, którymi poruszał się użytkownik. Pojawia się pytanie, czy sztucznej inteligencji będzie można zaufać, bo nie zawsze podaje informacje zgodne z prawdą.

ZOBACZ TEŻ: „Tomasz Szala mistrzem świata”, czyli jak wyglądałyby treści Akademii Triathlonu, gdyby generował je chat GPT?

Trójwymiarowe mapy

Jak teraz wyglądało będzie cyfrowe mapowanie w Stravie? Całkiem szczegółowo, a to wszystko w trzech wymiarach. Prezentacja map w 3D ma dać użytkownikom możliwość fizycznego spojrzenia na trasy z wieloma szczegółami.

Dodatkowo zaktualizowane będą też tzw. mapy cieplne. Przykładowo będzie można sprawdzić najpopularniejsze trasy, którymi jeździli użytkownicy, ale aplikacja ma „dostosować się do jakiegokolwiek pytania, jakie może mieć użytkownik”.

Tutaj jako przykład widzowie mogli zobaczyć mapę ze Szwajcarii, gdzie nałożono informacje np. o tym, ile śniegu spadło na danym terenie, a także jak wygląda zagrożenie lawinowe. Dodajmy, że ta opcja jest dla użytkowników Stravy dostępna w aplikacji FatMap, ale ma zostać wprowadzona do samej platformy Strava w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Ostatnia z dużych zmian dotyczyła będzie działa grup na Stravie. Modyfikacje mają poprowadzić je bardziej w stronę społeczności, a nie elementu rywalizacji. Użytkownicy będą mogli planować wydarzenia, przejazdy, trasy, a do tego dołożyć będą mogli zdjęcia i filmy. Całość przypominała będzie eventową stronę Facebooka.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane