Magdalena Sudak brązową medalistką akademickich MŚ

Magdalena Sudak zdobyła brązowy medal akademickich mistrzostw świata FISU (Międzynarodowa Organizacja Sportu Akademickiego) rozgrywanych w Brazylii.

Zawody odbywały się w miejscowości Maceió nad Oceanem Atlantyckim. Do pokonania był dystans sprinterski, czyli 750 m pływania, 20 km roweru oraz 5 km biegu.

W gronie 40 startujących zawodniczek najszybsza była reprezentantka Niemiec Celina Kaiser. Srebrny medal zdobyła Włoszka Asia Mercatelli. Magdalena Sudak uzyskała czas 01:00:05, który zapewnił jej 3. miejsce i brązowy medal.

W rywalizacji wystąpiły jeszcze dwie inne Polki. Natalia Zych uzyskała 20. czas, a Zuzanna Sudak ukończyła zawody na 34. miejscu. Z mediów społecznościowych wiemy, że tego dnia Zuzanna zmagała się z problemami żołądkowymi, które miały duży wpływ na jej dyspozycję w trakcie zawodów.

O rywalizacji mężczyzn z udziałem Kamila Kulika, Jana Chrzanowskiego i Jamesa Kadziaka można przeczytać po kliknięciu w poniższy odnośnik.