Zuzanna Sudak i Marta Łagownik w ostatnim starcie sezonu [WYNIKI puchar Azji Bahrajn]

Zuzanna Sudak oraz Marta Łagownik wystartowały w pucharze Azji w Manamie (Bahrajn). Jakie wyniki uzyskały nasze zawodniczki w ostatnim wyścigu w sezonie?

Puchar Azji w Manamie rozegrano 17 grudnia. Obie Polki były jedynymi zawodniczkami reprezentującymi nasz kraj. Oprócz nich na starcie pojawiło się jeszcze 21 reprezentantek z innych krajów. Wyścig odbywał się na dystansie sprinterskim.

Puchar Azji Bahrajn – top-5 zawodniczek

Zwyciężyła Alissa Konig ze Szwajcarii, która pokonała trasę w czasie: 01:00:45. 2. miejsce zajęła Słowaczka Ivana Kuriackova. Jej wynik był o zaledwie 11 sekund gorszy (01:00:56). Trzecią zawodniczką na mecie była Japonka Yuka Sato, która pojawiła się na mecie po 01:01:11 od startu.

Alissa Konig
Zdjęcie: World Triathlon, Janos M. Schmidt

Jak w Bahrajnie poradziły sobie Polki?

Zuzanna Sudak ponownie znalazła się blisko czołowej dziesiątki w pucharze kontynentu. W Maroko (Arfyka) ukończyła zmagania dokładnie na 10. miejscu. W Bahrajnie (Azja) była dwunasta, a jej końcowy czas to 01:03:33.

Płacę cenę za gapiostwo na pływaniu. Taki jest sport, nie będę was zanudzać pisaniem o wnioskach i podnoszeniu głowy do góry, bo to już znamy na pamięć – napisała młoda zawodniczka w swoich mediach społecznościowych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez martalagownik (@martalagownik)

Druga z naszych reprezentantek Marta Łagownik dobiegła do mety z dwudziestym czasem – 01:07:07.

Trasa wyścigu 

Rywalizacja odbywała się na dystansie sprinterskim, tj. 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze oraz 5 km biegu. Zawodniczki startowały z plaży Marasi, a meta oraz strefa zmian zlokalizowana była przy parku o tej samej nazwie, który znajdował się kilkadziesiąt metrów od miejsca, w którym zawodniczki wychodziły z wody.

Trasa pucharu Azji w Bahrajnie
World Triathlon

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,218ObserwującyObserwuj
318SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze