Sztuczna inteligencja w świecie triathlonu. Super League Triathlon podpisało umowę z innowacyjną platformą treningową 

Sztuczna inteligencja wkracza w kolejne dziedziny życia. Jedną z nich jest triathlon. SLT przedłużyło współpracę z platformą treningową tworzoną przez algorytmy. 

ZOBACZ TEŻ: E-triathlon coraz bliżej programu igrzysk olimpijskich. Arena Games z oficjalnym wnioskiem o Los Angeles 2028

„Przyszłość dzieje się teraz” to jedno z haseł, które towarzyszą członkom Super League Triathlon. Organizacja stawia kolejny krok w rozwój przełomowych technologii. 

„Wywieranie wpływu na świat triathlonu”

Zgodnie ze swoją polityką Super League Triathlon kładzie ogromny nacisk na rozwój technologiczny. SLT stara się wprowadzać na rynek innowacyjne rozwiązania, które mają przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności triathlonu i większego zainteresowania tą dyscypliną. Jednym z pomysłów są zawody Arena Games, które łączą prawdziwe i wirtualnie ściganie, a zdaniem organizatorów Arena Games to zupełnie nowa kategoria e-sportu. 

To już nie jest stara kategoria e-sportu, w której ktoś gra w gry wideo. To są prawdziwi ludzie, uprawiający prawdziwy sport. To połączenie rzeczywistości ze światem wirtualnym. Przyszłość dzieje się teraz – mówi Markus Floth, współorganizator SLT Arena Games. 

W ciągu ostatniego roku jedną z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin była sztuczna inteligencja. Na rynku pojawiło się wiele przełomowych zastosowań SI. Sytuację szybko dostrzegło Super Legaue Triathlon, które w 2022 podpisało umowę z platformą Humago, a w 2023 roku firmy przedłużyły współpracę, z nadzieją na „wywieranie wpływu na świat triathlonu”. 

Źródło: tri-mag.de

„Osiągnięcie pełnego potencjału”

Humango rewolucjonizuje trening dzięki swoim rozwiązaniom napędzanym przez sztuczną inteligencję. Założona w 2019 roku platforma jest pierwszą na świecie aplikacją treningową wykorzystującą SI. Technologia ma być użytkowana przez sportowców na wszystkich poziomach w celu optymalizacji treningu i regeneracji. 

SI w roli wirtualnego trenera nieustannie analizuje dane dotyczące aktywności oraz zdrowia i dostosowuje się w celu optymalizacji długoterminowego potencjału. Platforma wykorzystuje odpowiednie algorytmy, układając plany treningowe, tak „aby pomóc sportowcom w osiągnięciu ich pełnego potencjału i szczytowej wydajności”.

To bardzo ekscytujące, że możemy współpracować z tak innowacyjną firmą i nie mogę się doczekać pracy, którą będziemy wykonywać razem, aby umożliwić większej liczbie sportowców niż kiedykolwiek osiągnięcie ich potencjału – dodał Matt Caren, dyrektor handlowy w Super League Triathlon.

Współpraca ma pozwolić sportowcom przygotować się  do udziału w innowacyjnych formatach Super League Triathlon przy wykorzystaniu możliwości sztucznej inteligencji. Czy podobnie jak w przypadku wielu innych dziedzin SI w przeciągu następnych kilku zmieni oblicze triathlonu?

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze