Super League Triathlon Jersey z udziałem Agnieszki Jerzyk

Druga edycja Super League Triathlon zakończona z udziałem naszej reprezentantki Agnieszki Jerzyk. Agnieszka udała się na wyspę Jersey aby rywalizować z najlepszymi zawodniczkami na świecie. SLT to bardzo wymagająca konwencja startów, gdzie na bardzo krótkim dystansie triathloniści kilkukrotnie muszą zmieniać dyscypliny. Zawody trwały dwa dni. Pierwszego dnia zaplanowano wyścig Triple Mix, a drugiego dnia Eliminator. Poniżej można się zapoznać z zasadami tych formuł.

 

Dzień 1 Triple Mix

Triple Mix to trzyetapowy wyścig z 10 minutową przerwą pomiędzy etapami. Triathloniści startowali w formule pościgowej. Na kolejne rundy byli wypuszczani z opóźnieniem równym stracie jakie uzyskali w poprzednich rundach. Warunkiem startu w kolejnych rundach było ukończenie etapu nie później jak 90 sekund za pierwszym triathlonistą. Zwycięzcą był zawodnik, który miał najszybszy łączny czas.

 

Pływanie 300 m, rower 5.5 km, bieg 2 km.
Etap 1: Pływanie-Rower-Bieg
Etap 2: Bieg-Rower-Pływanie
Etap 3: Rower-Pływanie-Bieg

 

Dzień 2 Eliminator

Eliminator to także trzyetapowy wyścig w konfiguracji Pływanie-Rower-Bieg, lecz czas tutaj nie grał roli, a miejsce zajęte na mecie. Tutaj mieliśmy podobną konfigurację do pierwszego dnia. Jak sama nazwa wskazuje po zaliczonych rundach zawodnicy byli eliminowani z wyścigu. Przerwa między rundami wynosiła 10 minut. Czas pauzy był liczony od momentu zaliczenia dystansu przez pierwszego zawodnika, więc każdy kolejny triathlonista miał odpowiednio krótszą przerwę. Do drugiej rundy awansowało tylko 15 zawodników. Do trzeciej rundy awansowało dalej już tylko 10. Zwycięzcą był zawodnik, który jako pierwszy przekroczył metę po trzeciej rundzie.

Pływanie 300 m, Rower 5,5 km, Bieg 2 km.

W związku z tym, że ostatnie zawodniczki nie zdobywały kwalifikacji aby startować w kolejnych etapach, walka toczyła się wbrew pozorom z tyłu stawki. Agnieszka Jerzyk pierwszego dnia nie zaliczyła do najlepszych występów, kończąc rywalizację na pierwszym etapie. Natomiast drugiego dnia Agnieszce zabrakło bardzo niewiele do awansu. Agnieszka walczyła na granicy kwalifikacji w okolicy 15 miejsca, dzięki temu przyciągnęła uwagę operatorów kamer. Było widać na jej twarzy, że dawała z siebie wszystko. Walka toczyła się do samego końca, jednak zabrakło jej 14 sekund aby wywalczyć awans. Agnieszka ukończyła zawody na 17 miejscu. Tuż po zakończonym wyścigu w wywiadzie powiedziała, że pierwszego dnia nie poszło jej tak jak by chciała, ale z drugiego dnia jest zadowolona biorąc pod uwagę aktualną formę i brak motywacji, która dopadła ją po Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Agnieszka już nie może doczekać się kolejnego startu w Super League Triathlon Poznań.

 

Super League Triathlon Zaferes.jpg

Fot. Super League Triathlon

 

Dla Katie Zaferes USA pod nieobecność Flory Duffy nikt nie stanął na przeszkodzie w drodze do zwycięstwa. Katie ma za sobą bardzo dobry sezon w serii WTS, gdzie zajmowała najwyższe lokaty. Drugie miejsce zajęła młoda Summer Cook USA. Podium zamknęła Nicola Spirig SUI, która jeszcze kilka miesięcy temu urodziła drugie dziecko.

 

Norweg Kristian Blummenfelt wygrał wśród mężczyzn. Kristian już na dobre zagościł w stawce najlepszych zawodników. Jest silnym rywalem, z którym trzeba się liczyć w walce o medale. Dwukrotny medalista olimpijski Jonathan Brownlee GBR zajął drugie miejsce. Richard Murray RSA, zwycięzca inauguracyjnego Super League Triathlon w Australii zakończył zawody na trzecim miejscu.

 

SLT Jersey Kristian Blummenfelt na mecie.jpg

Fot. Super League Triathlon

 

Komentarz Agnieszki Jerzyk po pierwszym dniu:
“Pierwszy dzień zmagań Super Ligi za nami.
Byłam za wolna na to by przejść kolejną rundę. Pewnych rzeczy się nie oszuka. Forma w tym sezonie nie jest nawet zbliżona do tej z lat poprzednich. Mówię o tym otwarcie, bo wiem na co mnie stać. Wiem, dlaczego też zdecydowałam na ten start. I wiem w jakim miejscu powinnam być na tych zawodach gdybym przetrenowała sezon.
Jutro kolejny dzień Super Ligii.
Mam nadzieje, że towarzyszą Wam podobne emocje jak nam tu na Jersey.
Bardzo dziękuję polskim kibicom zgromadzonym na trasie.
Byliście niesamowici !!!!
#IAMTEAMJERZYK #IAMSUPERLEAGUE”

 

Komentarz Agnieszki po drugim dniu:
“Dziękuje Super League Triathlon.
Niesamowicie było być częścią tego ogromnego wydarzenia! Dziś bardzo niewiele zabrakło do tego bym rywalizowała w kolejnym etapie. Kończąc zawody na 17 miejscu rozpoczynam wakacje. Dziękuje za ten sezon, choć był najcięższy, bardzo go doceniam.
Kocham to co robię i jestem szczęśliwa.
Dziękuje Wam wszystkim za to że jesteście.
#kibice #SUPERLEAGUETRIATHLONPOZNAN
#IAMSUPERLEAGUE #NordicActivFood
#IAMTEAMJERZYK #triathlon #NOSHORTCUTS #jerzykteam #konwabikeleszno #kona2020 #nback2school #toscaniafit #zone3polska #triathlon #triathlonistacom #triathlete #lovemyjob #high5polska #SLTJersey #superleague #ronwheels #newbalance #leszno”
FB Agnieszka Jerzyk – Triathlete

Wyścig mężczyzn Dzień 1 – Triple Mix

 

Wyścig mężczyzn Dzień 2 – Eliminator

 

Wyścig kobiet Dzień 1 – Triple Mix

 

Wyścig kobiet Dzień 2 – Eliminator

 

Podium kobiet:

1. Katie Zaferes USA 50 pkt. – $18,000
2. Summer Cook USA 39 pkt. – $12,000
3. Nicola Spirig SUI 39 pkt. – $8,000

 

17. Agnieszka Jerzyk POL 1 pkt.


Podium mężczyzn:

1. Kristian Blummenfelt NOR 50 pkt. – $18,000
2. Jonathan Brownlee GBR 39 pkt. – $12,000
3. Richard Murray RSA 39 pkt. – $8.000


Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Czy ktoś wie co ten Blumenfelt nosi pod koszulką na piersiach. Nie pierwszy raz widzę, że coś mu tam dziwnie wystaje. Ma jakiś specjalny monitor serca/pulsometr?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane