Super League Triathlon odbędzie się w Poznaniu!

W 2018 roku najbardziej innowacyjna i widowiskowa liga triathlonu trafi do Poznania. Miasto Poznań zostało wybrane jako jedno z dwunastu miejscowości na świecie, do których zawita cykl Super League Triathlon. Będą to zawody towarzyszące Poznań Triathlon (29 czerwca – 1 lipca), na którym są zaplanowane trzy dystanse dla amatorów ½, ¼ i ⅛ ironman. Nowością w Super League Triathlon jest podział na zawody kwalifikacyjne i mistrzowskie. W Poznaniu będzie to jedyna w Europie edycja kwalifikacyjna, która dla najlepszych triathlonistów będzie przepustką na zawody mistrzowskie i możliwością rywalizacji o najwyższe nagrody finansowe. Na kwalifikacje przyjeżdzają także najlepsi zawodnicy, którzy promują tą ligę, a także czasami startują w eliminacjach aby podkręcać tempo zawodów. Lokalni organizatorzy otrzymują 5 dzikich kart, mogą w ten sposób zaprosić do startu w zawodach eliminacyjnych najlepszych polskich zawodników, co z całą pewnością wzmocni emocje i sportową rywalizację. Nazwiska triathlonistów na chwilę obecną jeszcze nie są znane. 

 

Premiera pierwszych zawodów Super League Triathlon odbyła się 17-19 marca 2017 roku na wyspie Hamilton Island, należącej do Australii. Organizatorem wydarzenia jest dwukrotny mistrz świata Ironman Chris McCormack. Już teraz wiemy, że cykl Super League Triathlon rośnie w siłę i są zaplanowane kolejne edycje. Następny etap odbędzie się 22-23 września na wyspie Jersey należącej do Wielkiej Brytanii. Ma być to już pełne wydarzenie, czyli takie, w którym wystartują zarówno kobiety i mężczyźni. Triathloniści będą walczyć o jeszcze wyższe nagrody finansowe.

 

Ideą tych zawodów jest stworzenie triathlonu, który będzie transmitowany w telewizji i w internecie na całym świecie. Z pewnością przyczyni się to do rozwoju i promocji dyscypliny, a wysokie nagrody pieniężne podniosą zarobki triathlonistów. Na zawody są kontraktowani jedni z najlepszych zawodników na świecie. Mistrzowie olimpijscy, mistrzowie świata w triathlonie oraz gwiazdy triathlonu bez draftingu.

 

Aby cała impreza przyciągnęła jak największe zainteresowanie mediów postawiono na krótkie trasy, a zawodnicy będą je pokonywać wielokrotnie w różnych konfiguracjach. Nie są jeszcze znane formaty w jakich będą startować triathloniści w Poznaniu. Pula nagród w całym cyklu wyniesie 1,5 miliona dolarów, a dla samego zwycięzcy przypadnie około 500 tys. dolarów.

 

SLTP konferencja.jpg

Fot. Facebook Super League Triathlon Poznań

 

„Do tej pory triathlon trudno było transmitować w telewizji. Niewiele osób miało czas i chęci, by przez kilka czy kilkanaście godzin śledzić zawodników i zawodniczki przeprawiające się przez długie dystanse. Stąd pomysł, by zmienić nieco format tych rozgrywek” – mówi Chris McCormack – „Zaprosiliśmy do współpracy ścisłą elitę tego sportu, dwudziestu topowych zawodników świata (wśród nich bracia Brownlee, Javier Gomez, Mario Mola, Richard Murray oraz Gwen Jorgensen i Non Stanford), którzy będą przez trzy dni ścigać się na krótkich etapach.”

 

“Wow. Wielkie wow. Najbardziej przyjemny, odświeżający i energetyczny wyścig,jaki kiedykolwiek ukończyłem. Super League Triathlon otworzył nową erę dla tej dyscypliny.” – tak wypowiada się na temat zawodów Richard Murray, zwycięzca debiutanckiej edycji na Hamilton Island.

 

#IAMSUPERLEAGUE

 

SLTP skok do wody.jpg

Fot. Super League Triathlon

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,511ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane