Super League Triathlon z nowymi zasadami wybierania zawodników

Za dwa miesiące rozpocznie się 4 sezon Super League Triathlon. Organizatorzy ogłosili już wstępną uczestników, a także miasta, gdzie rozgrywane będą zawody. Teraz dowiedzieliśmy się, jak wyglądał będzie tegoroczny draft do drużyn.

Miesiąc temu poznaliśmy pierwsze informacje o tym, jak wyglądał będzie 4 sezon popularnego Super League Triathlon. Zawodnicy rozpoczną rywalizację w Londynie, a następnie udadzą się między innymi do Monachium oraz Malibu w Kalifornii.

Menadżerowie i fani przygotowują się do draftu, w którym niczym w NBA wybierali będą zawodników do swoich drużyn. Przypomnijmy, że pomysł na drużynowe rozgrywki Super League Triathlon wprowadzono po raz pierwszy w zeszłym roku. Zwycięzcą zostało SLT Eagles prowadzone przez Tima Dona. W tym roku największą zmianą jest wprowadzenie drużyny SLT Cheetahs, której menadżerką została Annie Emerson. Fani będą współwłaścicielami i zdecydują między innymi o tym, kto wystartuje w zawodach i jak wyglądały będą stroje drużyny.

ZOBACZ TEŻ: Super League Triathlon ogłasza pierwszych zawodników i zawodniczki nowego sezonu

Nowe zasady w drafcie do drużyn

Organizatorzy zawodów postanowili jeszcze uatrakcyjnić tegoroczny draft, czyli wybieranie zawodników do poszczególnych drużyn. Menadżerowie i menadżerki będą mogli pozostawić jednego zawodnika i zawodniczkę z poprzedniego sezonu. Mogą też zaryzykować, dzięki temu uzyskując szansę na wybór zawodników w drugiej rundzie.

W pierwszej rundzie draftu menadżerowie będą więc decydowali, czy chcą współpracować z zawodnikami i zawodniczkami, którzy występowali już w ich drużynach. Pozostali uczestnicy SLT trafią do „puli draftu”, a ci menadżerowie, którzy zechcą skompletować swoje drużyny od podstaw, otrzymają możliwość wyboru spośród tych zawodników. Stanie się to w drugiej rundzie.

W trzeciej nastąpi kompletowanie drużyn, a menadżerowie będą losować kolejność wybierania zawodników. W 4 sezonie Super League Triathlon wstąpią między innymi Georgia Taylor-Brown, Beth Potter, Sian Rainsley, a pośród mężczyzn Hayden Wilde, Vincent Luis oraz Jonny Brownlee.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,448ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze