Susz Triathlon – kilkudniowe święto triathlonu na początku lipca.

0

Kilka dni temu przedstawialiśmy Wam imprezy triathlonowe, które przez ostatnie lata cieszyły się największą popularnością. Na część z nich zapisy już zostały zamknięte, ale jest jeszcze kilka, na które możecie się zapisać – m.in. Susz Triathlon, czyli zawody z największą tradycją w naszym kraju, sięgającą roku 1991, gdy po raz pierwszy w tym malowniczym mieście wystąpili „ludzie z żelaza”. Tegoroczne zawody odbędą się w dniach 4-6 lipca i podobnie jak w roku ubiegłym współorganizują je Gmina Susz oraz UKS TRS Susz.

“Jestem szczęśliwy, że już po raz 23 możemy zaprosić do Susza wszystkich miłośników tego pięknego sportu. Triathlon mocno się u nas zakorzenił, a wieloletnia tradycja rozgrywania zawodów pozwala zapewnić je dla dużej ilości zawodników, z ciekawą oprawą artystyczną, targami Expo i innymi imprezami towarzyszącymi” – mówi burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski, który wyjaśnia również fenomen zawodów rozgrywanych w małej miejscowości:

“Jedną z wizytówek naszych zawodów jest podziwiany przez wszystkich uczestników wolontariat, w który angażuje się głównie młodzież z Susza i okolicznych miast. Doceniany jest również doskonały klimat stworzony przez mieszkańców, którzy kibicują na całej trasie zawodów. Tworzone są nawet zorganizowane grupy w miejscowościach, przez które prowadzi trasa kolarska, które dopingują wszystkich uczestników suskiego triathlonu. I co dla nas jest również ważne, z roku na rok coraz więcej mieszkańców Susza startuje w tych zawodach, by rywalizować przed swoją publicznością. A rywalizować jest w czym, bowiem organizatorzy suskich zawodów zadbali o to, by każdy miłośnik triathlonu znalazł dystans dla siebie”.

Dyrektor sportowy imprezy, Jacek Sobucki:
“Zaczynamy w sobotę, gdy do rywalizacji staną zawodnicy startujący w dystansie długim, który rozgrywany je st w Suszu od 2007 roku. Niedziela zacznie się od startów zawodników aquathlonu, a po nich swoje zmagania rozpoczną zawodnicy zgłoszeni do sprinterskiego startu w rywalizacji Open. Na zakończenie czeka nas najważniejsze, a więc dwa starty w kategorii Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn na dystansie sprinterskim. O medale powalczą seniorzy, młodzieżowcy oraz juniorzy. Dla wszystkich medalistów zagwarantowane są oczywiście wysokie nagrody finansowe, więc jest, o co walczyć”.

Magnesem przyciągającym najlepszych zawodników specjalizujących się w dystansach krótkich jest oczywiście ranga Mistrzostw Polski. “Doceniamy to, że po raz kolejny Polski Związek Triathlonu powierzył nam organizację Mistrzostw Polski. Jest to dla nas naprawdę duże wyróżnienie” – mówi dyrektor generalny Susz Triathlon, Paweł Młynarczyk. – Priorytetem będzie dla nas przeprowadzenie zawodów bezpiecznych i satysfakcjonujących każdego ich uczestnika. Z dużą uwagą przyglądamy się każdemu detalowi, który jesteśmy w stanie poprawić, by zawody były jeszcze bardziej widowiskowe i atrakcyjne. Pochwalić się możemy wysoką pulą nagród, która licząc nagrody finansowe i rzeczowe wyniesie ponad 30 000 USD. Łącznie odbędą się 63 dekoracje, a nagrodzonych w sumie zostanie 210 zawodników. Tutaj duży ukłon w stronę naszych sponsorów, bez których organizacja imprezy na tak wysokim poziomie nie byłaby możliwa. Warto nadmienić, że Susz Triathlon to nie tylko wydarzenia sportowe, ale i kulturalne. – Zawodnicy, mieszkańcy miasta i nasi goście będą w tym roku świadkami koncertów gwiazd, jakich dawno w Suszu nie gościliśmy, ale o szczegółach poinformujemy wkrótce – mówi Marcin Mądry z referatu Promocji Urzędu Miasta w Suszu.

 

Lista startowa wciąż otwarta. Można się zapisywać na stronie organizatora SUSZ TRIATHLON. Do zobaczenia w Suszu.

 

Jakub Czaja I m-ce dugi

Jakub Czaja – I miejsce dystans długi. Susz 2013.

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here