Susz Triathlon 2019 – Mistrzostwa Polski Kobiet na sprincie

Alicja Ulatowska została Mistrzynią Polski na dystansie sprint 750-20-5 podczas zawodów Susz Triathlon 2019. Było to podwójne zwycięstwo, gdyż wygrała w dwóch kategoriach U-23 i Elicie.

Stolica polskiego triathlonu jak co roku przyciągnęła setki triathlonistów niepowtarzalną atmosferą i świetną organizacją. Pierwszy dzień rywalizacji to Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie sprinterskim zarówno zawodników PRO jak i amatorów startujących w kategoriach wiekowych.

Imprezę Susz Triathlon 2019 rozpoczęli najmłodsi sportowcy, którzy wystartowali aquathlonie. Następnie jeszcze przed południem jako pierwsze w Mistrzostwach Polski wystartowały kobiety w kategorii Elity i U-23. Jako pierwsza z wody wyszła Alicja Ulatowska, która już nas przyzwyczaiła do szybkiego pływania. Alicja nie czekała aby grupa rowerowa ją dogoniła, tylko prowadziła wyścig solo. Przewaga wyrobiona po pływaniu i rowerze wystarczyła aby zwyciężyć w zawodach. Marta Łagownik, która goniła Alicję, przebiegła dystans 5 km najszybciej z całej stawki. Ostatecznie miała 11 sekund starty do zwyciężczyni. Podium zamknęła Magdalena Sudak.

W oczekiwaniu na wyłonienie Mistrza Polski 2019 na dystansie sprinterskim rywalizować będą amatorzy o miano najlepszego sprintera wśród grup wiekowych. Następnie czeka nas podsumowaniem kulturalnym soboty będzie występ Eweliny Lisowskiej.

Zachęcam do oglądania relacji z zawodów na żywo na profilu Facebook, którą prowadził Łukasz Grass. Link do profilu: https://www.facebook.com/akademiatriathlonu/?ref=bookmarks

Wyniki 2019 Mistrzostwa Polski na dystansie sprint Susz Triathlon:
Kobiety
1 Alicja Ulatowska 01:00:49
2 Marta Łagownik 01:01:00
3 Magdalena Sudak 01:02:21
4 Paulina Klimas 01:02:42
5 Zuzanna Sudak 01:04:02
6 Maria Pytel 01:04:24
7 Natalia Zych 01:04:51
8 Marta Sikora 01:05:03
9 Paulina Bohater 01:05:23
10 Joanna Woźniak 01:06:05

Link do pełnych wyników: https://wyniki.datasport.pl/results2967/

Powiązane Artykuły

3 KOMENTARZE

 1. Krótko,zwięźle i na temat tej bidy….
  Start naszego zawodnika na IO w Tokio – niemożliwy
  Start naszych seniorów na MŚ – niemożliwy
  Start naszych juniorów na MŚ – niemożliwy

  Ostatnia nadzieja na start w MŚ to nasze trzy niezłe Juniorki…Tylko czy te junorki uratują honor PZTri? Wątpię …

  Gdzie szkolenie młodych zawodnikow,gdzie te rzesze i bezmiary młodych zawodników?

  Ciemność Panie prezesie i społka, ciemność widzę

  Michał Szlapka

 2. Oj nie dobrze dzieje sie w naszym triathlonie a media milczą a może warto sie zainteresować ?
  Wielki wybawiciel szkolenia trener z Hiszpanii już zdymisjonowany ? prawda to czy plotka ? Walka o jego stołek wśród szkoleniowców ruszyła pełna parą, dzwonią, piszą, obiecują dominują Warszawiacy ale i Pomorze jest aktywne ?
  A. O panowie prezesi u was tez różnice zdań co robić dalej, szkolenie was przerosło, brak wiedzy, głupie pomysły sie nie sprawdziły ?
  Gdzie te obiecywane duże środki na szkolenie z licencji ? Z tego co sami podaliście to mizerne procenty w porównaniu z środkami na obsługę systemu, kto za to odpowiada ?
  O w weekend był triathlon w Suszu, mistrzostwa ? jakość i ilość elity poraża, sztafety 4 kluby to chyba rekord jak do tego można było tak szybko doprowadzić ?
  Dlaczego w Suszu nie startowali wszyscy kadrowicze ? dlaczego zawodnik kadry w tym samym czasie startuje w pucharze Afryki, dla firm na jego kostiumie ważniejsze są starty w Afryce ? Czy stolica polskiego triathlonu na to nie zasługuje ? No chyba ze to już nie stolica, trzeba zapomnieć o tym miejscu od kilku lat faworyzowanym przez władze no ale to chyba koniec teraz Afryką ?
  Termin zawodów nie pasuje zawodnikom, trasy nie pasują, organizacja, nagrody nie pasują ? Za chwile kolejne mistrzostwa na olimpijce termin i miejsce tez nie zbyt dobre ? ciekawe ilu zawodników tam wystartuje będą potrzebne dwie ręce do zliczenia ?
  Wrócę do szkolenia gdzie te zapowiadane setki czy choć dziesiątki młodych zawodników, tak testowanych, zostali na testach bo na zawody nie przyjechali ? Gdzie ta elita na poziomie olimpijskim, jej szkolenie zrównane ze szkoleniem weteranów ? MSiT na to pozwala ? Gdzie ci nowi trenerzy bo ostatnim nowym nieudanym eksperymentem był zeszłoroczny asystent Hiszpana, teraz to już raczej sami wyjadacze ?
  Marazm brak pomysłu i wstyd to widać gołym okiem, może warto skończyć tą farsę i podać sie do dymisji ?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,293ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze