Susz Triathlon 2019 – Mistrzostwa Polski na sprincie, wyścig mężczyzn

Michał Oliwa obronił tytuł Mistrza Polski na dystansie sprinterskim 750-20-5 podczas Susz Triathlon 2019. Suskie zawody to jedna z najstarszych polskich imprez triathlonowych, która wciąż jest bardzo popularna. 28 lat doświadczenia w organizacji zawodów procentuje przy okazji przygotowywania Susz Triathlon 2019.

Jako pierwszy z wody wyszedł Tomasz Marcinek z przewagą 8 sekund nad drugim zawodnikiem. Jednak ponadprzeciętnie długo spędzony czas w strefie zmian T1 wykluczył go z jazdy w pierwszej grupie rowerowej i tym samym w walki o czołowe lokaty. Trzech triathlonistów: Michał Oliwa, Tomasz Brembor i Maciej Bruździak utworzyli grupę, która ze znaczącą przewagą dojechała do strefy zmian T2. Na ostatnim odcinku triathlonu, czyli na biegu najszybszy z tej trójki okazał się Michał Oliwa. Tym samym został Mistrzem Polski na dystansie sprint. Podobnie jak w wyścigu kobiet zwycięzca stanął dwukrotnie na podium, zarówno w Elicie jak i w kategorii U23. Michał obronił tytuł mistrzowski z ubiegłego roku. Wicemistrzem został Tomasz Brembor, który dobiegł na metę z 9-sekundową stratą. Najniższy stopień podium przypadł Maciejowi Bruździakowi. Jego strata do pierwszego zawodnika na mecie to 49 sekund.

Zachęcam do oglądania relacji z zawodów na żywo na profilu Facebook, które prowadzi Łukasz Grass. Link do profilu: https://www.facebook.com/akademiatriathlonu/?ref=bookmarks