Susz Triathlon 2020 – wielkie sportowe i muzyczne święto!

Nie wiesz, gdzie wystartować w triathlonie w czerwcu? Podpowiadamy. Jak co roku nie może Cię zabraknąć na kultowych już zawodach w Suszu. W tym roku zawodnicy zmierzą się na dystansach: 1/4 i 1/8 i 1/2 Ironmana. Wielkie sportowe święto już 26-28 czerwca. Akademia Triathlonu jest patronem wydarzenia!

Do nieoficjalnej stolicy polskiego triathlonu już po raz 29-ty przyjadą zawodnicy z całej Polski. W tym roku czekają na nich zmiany w sportowym programie imprezy – zamiast tradycyjnego sprintu odbędą wyścigi na dystansach 1/4 i 1/8 IM. 

Niezmienna w Susz Triathlon 2020 pozostanie za to atmosfera sportowego święta. To dzięki niej zawody organizowane od 1991 roku zawody, trzy razy w ciągu ostatniej dekady były wybierane najlepszą imprezą triathlonową w Polsce w plebiscycie Akademii Triathlonu.

Tegoroczny Susz Triathlon rozpocznie się w piątek, 26 czerwca. Pierwszy dzień imprezy będzie miał charakter organizacyjny, związany z rejestracją zawodników, odprawami technicznymi i przygotowaniem do wyścigów, które odbywać się będą w sobotę i niedzielę.

Już w piątek będzie także okazja do odwiedzenia, organizowanych tym razem w Suskim Ośrodku Kultury, branżowych targów EXPO. Tego samego dnia, wieczorem zapraszamy na koncert zespołu, którego nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać. Na suskiej scenie wystąpi Lady Pank!

Występ zespołu Kult podczas Susz Triathlon 2019

Sobota, 27 czerwca, to dzień wyścigów triathlonowych. Jako pierwsi na linii startu staną dzieci i młodzież, którzy będą rywalizować w zawodach aquathlonowych. Po najmłodszych, do wyścigu bieg (3 km) – pływanie (800 m) – bieg (2 km) staną uczestnicy aquathlonu open. Dalszą część sportowej soboty zdominują zawodnicy, startujący na dystansie 1/2 IM. Już po raz trzeci na tym dystansie ścigać się będą także uczestnicy Mistrzostw Polski Policji. Podsumowaniem kulturalnym soboty będzie występ zespołu Wilki.

Niedziela (28.06) to wyścigi na 1/4 i 1/8 IM. – Te dystanse to nowości w programie Susz Triathlon. Wiele osób pytało o nie w ostatnich latach, kiedy skupialiśmy się wyłącznie na sprincie i 1/2 IM. W 2020 roku postanowiliśmy pokazać, że nie boimy się zmian i wychodzimy naprzeciw tym, którzy przez lata nie mieli „swojego dystansu” w Suszu – mówi dyrektor Susz Triathlon 2020, Jarosław Piechotka. Do startów na dystansach „ćwiartki” i 1/8 IM organizatorzy zapraszają także 3-osobowe sztafety triathlonowe.

Serdecznie zapraszamy na Susz Triathlon 2020!

Zapisz się na Susz Triathlon i poczuj niepowtarzalną atmosferę
„stolicy polskiego triathlonu”.

Więcej na www.triathlon.susz.pl

 

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

 1. Dlaczego układacie kalendarz tak, że 2 duże imprezy w ten sam weekend SLT I Susz
  Rozumiem jak są zawodny mniejszej rangi i są w tym samym czasie.
  Jeszcze tylko Bydgoszcz i Gdynię zrobić 28 czerwca i będzie lux 🙂

  • A kogo pan pyta? Bo kalendarza nikt nie układa odgórnie 🙂 Organizatorzy sami wyznaczają terminy w porozumieniu ze sponsorami i władzami miasta, a Akademia Triathlonu tylko publikuje terminy zawodów. Organizatorzy rownież nie układają wspólnie kalendarza imprez. Generalnie zmiennych jest wiele…

    • 🙂 ufff 😉 przepraszam za pytanie… tak z kontekstu wynikało 😉 generalnie był kiedyś pomysł spotkania organizatorów i ustsalania kalendarza, ale to było jakieś 6 lat temu. dziś, przy liczbie imprez przekraczającej 100 w kalendarzu, nie jest to możliwe.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,218ObserwującyObserwuj
318SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze